Subaşı Belediyesi adına yarışan güreşçileri, küçükler kategorisi grekoromen stilde Yalova İl Şampiyonu oldu.
Yalova’da düzenlenen müsabakalar birbirinden keyifli mücadelelere sahne oldu.
Müsabakalarda Subaşı Belediyesini temsilen yarışan güreşçiler turnuvaya damgasını vurdu. Farklı sıkletlerde toplam 8 birincilik elde eden küçük güreşçileri, Kırkpınar başpehlivanlarından Semih Turgut çalıştırıyor.
Yalova’da turnuvada elde edilen bu sonuçlardan sonra Türkiye Şampiyonasına katılmaya hak kazanan Subaşı Belediyesporlu küçük sporcular kazandıkları kupayı Subaşı Belediye Başkanı Turan Canbay’a hediye ettiler.
Başkan Canbay; “Subaşı’lı şampiyon güreşçilere ve hocamız Başpehlivan Semih Turgut’a çok teşekkür ediyorum. Çocuklarımız çok şanslı, harika bir hocaya sahipler. 26-30 kg’da Hakkı Aydın, 34 kg’da Canpolat Çakal, 38’da kg Muhammed Aydın, 41 kg’da Alimemati Çakal, 58 kg’da Berkay Tuna Kale, 62 kg’da Emrullah Bağaç, 68 kg’da Ali Ercan Kalaycı ve 68-80kg’da Batuhan Sağlam’ı gösterdikleri başarıdan dolayı kutluyor, gözlerinden öpüyorum. Güreşçilerimiz çok çalışıyorlar ve sonucunda gelen başarılarla da semeresini görmüş oluyorlar. Bir sporcunun başarılı olması için; düzenli beslenme, kaliteli dinlenme ve sıkı bir antrenman programına uyması gerekiyor. Güreş oldukça zor bir spor.
Fakat çocuklarımız son derece inançlı, bir o kadarda çalışkan. Kendilerine beldemiz Subaşı’yı en iyi şekilde temsil edip bizleri onurlandırdıkları için tüm çocuklarımıza, değerli ailelerimize ve hocamıza sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. İyi ki varsınız, sizleri çok seviyorum çocuklar, başarılarınız daim olsun.” dedi.