SU VE MAMA KAPLARI 30 NOKTAYA KONULDU – Kent 77 TvKent 77 Tv
SU VE MAMA KAPLARI 30 NOKTAYA KONULDU
414
16 Aralık 2019 - 9:46

Yalova Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü’nün desteklediği ve Büyüdüm Çocuk Oldum Platformu ile Yardımhane Derneği ortaklığında sokakta yaşayan can dostlarımıza su ve mama kapları 30 noktaya bırakıldı.

Havaların soğumasıyla sokakta bulunan kedi ve köpekler için Büyüdüm Çocuk Oldum Platformu ve Yardımhane Derneği öğrencileri kendi elleriyle pet şişelerden mama ve su kapları yaptılar. Öğrenciler, yazın sıcakta, kışın soğukta hayvanların aç kalmamaları adına böyle bir uygulama yaptıklarını belirttiler.

“Hayvana Saygısı Olmayanın İnsani Tarafı Yoktur”

Büyüdüm Çocuk Oldum Platformu adına konuşan yetkililer; “Bütün hayvanlar yaşam önünde eşit değer ve var olma hakkına sahiptirler. Hayvanların insanca gözetilme, bakılma ve korunma hakkı vardır. Hiçbir hayvana ne olursa olsun kötü davranılmaz. Bir hayvanı terk etmek ona acımasızca davranmaktan başka bir şey değildir. Hayvanlara psikolojik ve fizyolojik acı çektirilerek yapılan deneyler hayvan haklarına aykırıdır. Hayvanlar, insanların eğlencesi değildir. Hayvanlarla ilgili yapılan gösteriler kabul edilemez. Hayvan hakları da, insan hakları gibi kanun ve yasa ile korunmalıdır. Bugün burada hayvan dostlarımız için ‘Büyüdüm Çocuk Oldum Kulübü’ olarak onların yanında olduğumuzu göstermek için buradayız. Bilinsin ki hayvana saygısı olmayanın insani tarafı yoktur” dedi.

“1 Kap Su ve Mama Bırakmanız Onlara Yapılan En Büyük İyilik”

Organizasyona destek olan Yalova Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü yetkilileri ise; “Yalova Belediyesi olarak sokakta yaşayan can dostlarımızın koşullarını her zaman iyileştiriyoruz. Belirli periyotlarla ekiplerimiz, sokak hayvanları için mama dağıtımını belirli noktalara yapıyorlar. Bununla birlikte kedi evi projemizle sokakta yaşayan canlarımızın yazın kavurucu sıcaklığından, kışın soğuk günlerinden korumuş oluyoruz. Başkanımız Vefa Salman’ı arayan öğrencilerimizin böyle bir uygulama yapmak istediklerini söylemişler. Bizler de öğrencilerimizle birlikte harekete geçerek çalışmalarımızı hızlandırdık. Mama ve su kaplarını 30 noktaya koyduk. Öğrencilerimize bu duyarlı davranışlarından dolayı ne kadar teşekkür etsek az. Vatandaşlarımız, esnafımız sokakta yaşayan canlarımız için 1 kap mama, 1 kap su vererek, onların aç kalmamaları için destek olabilirler” ifadelerini kullandı.

Yazar

GÜNDEMKent77 Tv HaberSİYASETYalova HaberleriYEREL HABERLER
Oral: Kurtuluş Günü kutlu olsun
GÜNDEMKent77 Tv HaberSİYASETYalova HaberleriYEREL HABERLER
GÜREL, “GURURLA KUTLUYORUZ”
GÜNDEMKent77 Tv HaberSİYASETYalova HaberleriYEREL HABERLER
AKYOL: DÜŞMAN İŞGALİNDEN KURTULUŞUMUZUN 103. YILDÖNÜMÜ KUTLU OLSUN   
GÜNDEMKent77 Tv HaberSİYASETYalova HaberleriYEREL HABERLER
ÇİFTLİKKÖY SAHİLİNDE YOSUN SEFERBERLİĞİ

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

WhatsApp
Kent77 WhatsApp Hattı
Kent77 Tv & Dijital Platform
Haber, İhbar, Mesaj ve Bilgi Hattına Hoş geldiniz