“SU KESİLMEYECEK” – Kent 77 TvKent 77 Tv
“SU KESİLMEYECEK”
788
02 Nisan 2020 - 9:57

Yalova Belediye Başkan Vekili Mustafa Tutuk, “Belediyemiz ve bağlı kuruluşların içme suyu hizmetleri, su borcu da dahil olmak üzere hiç bir suretle kesintiye uğratılmayacak “ dedi.

Tutuk, Kent 77 TV Genel Yayın Yönetmeni Özgür Yıldız’ın sunduğu Gündem Özel programında kentte koronavirüsle mücadele çalışmaları hakkında bilgi verdi. Salgın nedeniyle sahada ekiplerin tamamının eksiksiz hizmet vermeye devam ettiğini anlatan Tutuk, belediyede yüzde 60 oranında kişini evden çalıştığını anlattı. Koronavirüsle mücadele kapsamında 106 adet ana halter cadde ve sokaklar dezenfektanlı suyla yıkandığını söyleyen Tutuk, 14 adet yeni çöp kamyonunun da hizmete alındığını anlattı.

Koronavirüsle mücadelede sokak hayvanlarının da yanlarında olduklarını söyleyen Tutuk, “Ben kendim evde hayvan besleyen biri olarak sokaktaki hayvanları asla unutmam toplamda 250 KG kedi maması ve 350 KG köpek maması ile sokaktaki hayvanlarımızı unutmadık” diye konuştu.

Kamu kurumlarına 14 adet dezenfektan ve pompa desteği sağladıklarını ifade eden Tutuk, 2 bin 600’ün üzerinde yerde dezenfekte çalışması yaptıklarını ifade etti.
Tutuk, esnafın mağduriyetini bir nebzede olsa giderebilmek adına minibüs hat ruhsatı ücretleri, taksi hat ücretleri ve servis araçları özel izin belgesi ücretlerinde yüzde 50 oranında bir yıl geçerli olacak şekilde indirim uygulandığını aktardı.

“Belediyemiz ve bağlı kuruluşların içme suyu hizmetleri, su borcu da dahil olmak üzere hiç bir suretle kesintiye uğratılmayacak. Ayrıca belediyemizde online fatura ödeme sistemi getirildi” diyen Tutuk, belediyelerin kira alacakları faizsiz olarak 3 ay ertelenmiş, sözleşmesi biten kiracılara kira sürelerinin 3 ay uzatıldığını söyledi.

Zabıta ekiplerinin haksız fiyat artışının önlenmesi için denetimlerini sık ve rutin bir şekilde gerçekleştirmeye devam ettiğini söyleyen Tutuk, Güney Çevre Yolu için Karayolları Bölge Müdürlüğünü konuyla ilgili ziyaret ettiklerini belirterek, “Planı bitti, parselasyon yapıldıktan sonra çevre yolu yolu güzergahını karayollarına terk edeceğiz. Süreç devam ediyor. En kısa sürede yapacağız” diye konuştu.
Tutuk, 650 kilometrelik şehir su şebeke hattının yenilenmesiyle ilgili dilekçe verdiklerini ve kısa sürede bunu sonuçlandıracaklarını anlattı.

Yazar

GÜNDEMKent77 Tv HaberSİYASETYalova HaberleriYEREL HABERLER
YALOVA EĞİTİM VE ARAŞTIRMA HASTANESİNDE BİR İLK DAHA
GÜNDEMKent77 Tv HaberSİYASETYalova HaberleriYEREL HABERLER
ALTINOVA PROTOKOLÜ BAYRAMLAŞTI
GÜNDEMKent77 Tv HaberSİYASETYalova HaberleriYEREL HABERLER
KARDELEN’Lİ ÖĞRENCİLER TEMA’LI OLDU
GÜNDEMKent77 Tv HaberSİYASETYalova HaberleriYEREL HABERLER
EMEKLİLER SADAKA DEĞİL MAAŞ İSTİYOR!
GÜNDEMKent77 Tv HaberSİYASETYalova HaberleriYEREL HABERLER
YALOVA BELEDİYESPOR TÜRKİYE 3.SÜ OLDU

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

WhatsApp
Kent77 WhatsApp Hattı
Kent77 Tv & Dijital Platform
Haber, İhbar, Mesaj ve Bilgi Hattına Hoş geldiniz