Kent 77 Tv Yalova'nın Televizyonu

SPOR SALONUNDA AŞILAMA ÇALIŞMASI
49
29 Temmuz 2021 - 12:40

Yalova İl Sağlık Müdürlüğü ve Reflex Fitness işbirliğiyle spor salonunda Kovid-19 aşılama çalışması gerçekleştirildi.
Spor salonu üyelerine yönelik gerçekleştirilen aşılamaya büyük ilgi gösterildi. İl Sağlık Müdürü Emrah Eray, gençleri aşıya teşvik etmek amacıyla çalışmalar yürüttüklerini anlattı. Eray, gençlerin istediğine göre sinovac ya da biontech aşısının yapıldığını dile getirerek, “gençlerimizin aşılanmasını teşvik edebilmek ve bu sayıları arttırıp eğitim-öğretim hayatına daha sağlıklı başlayabilmek adına ilimizde bu aşılama çalışmalarını nasıl hızlandırabiliriz konusunda çalışmalar yaptığımızda, gençlerin ağırlıklı olarak tercih ettiği spor salonları, kafeler sokağı, sahil bandı, merkezi yerlerimizde böyle aşı stantları kurma kararı aldık. Biz burada hem sinovac hem de biontech aşısını uyguluyoruz. Gençlerimiz hangi aşıyı istiyorlarsa gönül rahatlığıyla bu aşıyı olabilirler” diye konuştu.
Halk Sağlığı Hizmetleri Başkan Yardımcısı Sami Köseoğlu ise saha çalışmalarıyla aşılama sayılarını daha da yukarıya çıkartmak istediklerini belirtti.
Spor salonu işletmecisi, Türkiye Vücut Geliştirme, Fitness ve Bilek Güreşi Federasyonu Asbaşkanı Koray Girgin ise sporcuların ve üyelerinin aşılama çalışmasına büyük ilgi gösterdiğini dile getirdi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.