Yalova Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ve sanatçı Haluk Levent tarafından kurulan Ahbap İyilik Derneği Yalova Gönüllüleri, sokak hayvanları için yapılan kulübeleri belirlenen yerlere yerleştirdi.
Geçtiğimiz hafta sonu Paşakent Mahallesi’nde yaşayan kedi ve köpeklerimiz için seferber olan ekipler sayesinde sokak hayvanları yeni yuvalarına kavuştu. Ahbap gönüllüleri, daha önce de kent merkezinde belirli noktalara konulan kulübelerin, geri dönüşüm malzemesinden elde ettiklerini belirtti.
Paşakent Mahallesine yuvalar yerleştirildi
Belediyenin desteklediği projede yer alan Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan açıklamada, “Hafta sonu ülkemiz genelinde yine güzel bir organizasyona Ahbap İyilik Derneği Yalova Gönüllüleri ile birlikte imza attık. Daha önce de farklı noktalara koyduğumuz yuvalar, bu kez Paşakent Mahallesi’ndeki can dostlarımız için hazırlandı. Belediye olarak bizim yaptığımız kedi evlerine benzer Ahbap ekiplerinin hazırlamış oldukları yuvalar mahallemizin farklı noktalarına konuldu. Bu projeyi başlatarak farkındalık oluşturan herkese teşekkür ediyoruz. Yalova Belediyesi olarak bu tarz ve farkındalık oluşturacak her türlü etkinlikte var olacağımızı belirtmek istiyoruz. Ahbap gönüllüleri ile yaptığımız farkındalık projesi, diğer mahallelerimizde de devam edecek. Emek veren herkesi kutluyoruz” denildi.