Yalova Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri, kent genelinde gerçekleştirdikleri dezenfeksiyon çalışmalarının yanı sıra sokak hayvanlarına mama desteği sağladı.
Yalova Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri, Koronavirüs salgını nedeniyle iş yerlerinin kapanması ve vatandaşların ‘Evde Kal’ çağrılarına uyması nedeniyle yeterli besin alamayan sokak hayvanlarına sürekli olarak mama takviyesi yapıyor. Ekipler, minibüslerle kentin çeşitli noktalarını gezerek, kedi-köpek gibi sokak hayvanlarına mama bırakıyor.
Veteriner İşleri Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, “Salgın nedeniyle evlerinde kalan vatandaşlarımızın gözü arkada kalmasın, canlarımız bizlere emanet. COVİD-19 virüsüne karşı dezenfeksiyon çalışmalarımızı sürdürürken sokaktaki canlarımızın aç kalmaması için de elimizden gelen özveriyi gösteriyoruz. Bugün Sokak Hayvanlarını Besleme Günü. Bu sebeple belirlediğimiz noktalar ile sokak hayvanlarının yoğun olduğu bölgelerin yanında mahallelerimizi gezip her gördüğümüz sokak hayvanına mama veriyoruz. Çalışmalarımızı periyodik olarak sürdürmeye devam edeceğiz” ifadelerine yer verildi.