Türkiye Basketbol Ligi’ndeki temsilcimiz Semt 77 Yalovaspor, evinde Konyaspor’u 83-61 yenerek önemli bir galibiyete imza attı. Aldığı galibiyetle ligde rakibinin önüne geçen Semt 77 Yalovaspor, 10. sıraya yükseldi.
Semt 77 Yalovaspor-Konyaspor arasındaki 21 hafta mücadelesi 90. Yıl Spor Salonunda gerçekleştirildi. İki takım sahaya “Kalbimizle, duamızla Mehmetçiğin yanındayız” pankartıyla çıktı. Karşılaşmanın ilk dakikalarında skor yapmakta sıkıntı çeken Semt 77 Yalovaspor, daha sonra oyun hakimiyetini alarak ilk periyotu 16-13’lük skorla önde bitirdi.
Mücadelenin ikinci yarsında rakibine karşı üstünlüğünü kuran Yeşil-Kırmızılılar ilk periyotu 19 sayılı farkla 48-23 önde bitirdi.
- periyotta mücadeleye ortak olmak isteyen Konyaspor’un farkı 13 sayıya indirdi ve periyot Semt77 Yalovaspor, 63-50’lik üstünlüğüyle son erdi.
Güzel oyununu son periyotta da sürdüren Semt77 Yalovaspor, karşılaşmayı 83-61 kazanarak ligde önemli bir galibiyete imza attı.
Alınan sonuçla ligdeki 10. maçını kazanan Semt77 Yalovaspor, puan tablosunda rakibi Konyaspor’un önüne geçerek 10. sıraya yükseldi.