Altınova Kaymakamı Regaip Ahmet Özyiğit, Belediye Başkanı Metin Oral, Yalova genelindeki şehit yakınları, gaziler ve aileleri ile bir araya geldi.
Doğa Eğitim Merkezi ve Tıbbi Aromatik Bitkiler Bahçesi’ndeki restoranda kahvaltı etkinliği düzenledi. Kahvaltıda, Kaymakam Özyiğit ve Başkan Oral ve eşi Yasemin Oral, misafirlerle tek tek ilgilendi.
LAGÜNÜ GEZDİLER
Kahvaltının ardından şehit aileleri ve gaziler, Türkiye’de ilk ve tek olma özelliğine sahip Hersek Lagünü Doğa Eğitim Merkezi ve Tıbbi Aromatik Bitkiler Bahçesi ile Engelli Uyumlu Kuş Gözlem Kulesi’ni gezdi. Burada şehit yakınları ve gaziler ve ailelerine Doğa Pasaportu verildi.
“HAKLARINI ÖDEYEMEYİZ”
Misafirleriyle sohbet eden Başkan Oral, “Değerli emanetlerimiz ve ailelerimiz Yalova’daki şehit yakınlarımızı ve gazilerimizi ağırladık. Güzel havada da Tıbbi Aromatik Bitkiler Bahçemizde ve Kuş Gözlem Alanımızda küçük bir gezi yaptık. Onlar her zaman baş tacımız ve biz her zaman yanlarında olacağız. Güzel vatanımızın huzuru ve geleceği için giriştikleri mücadelede; şehitlik ve gazilik payesini, kanlarıyla ve alın terleriyle hak eden vatansever kahramanlarımızın haklarını ödememiz mümkün değildir” dedi.