Ege Üniversitesinde 2015 yılında, terör örgütü sempatizanları tarafından,bıçaklanarak Şehit edilen Ülkücü Şehidimiz Fırat Yılmaz Çakıroğlu için Yalova Ülkü Ocakları’nda Anma ve Mevlüt Programı gerçekleştirildi.
2015 Yılında eğitim gördüğü Ege üniversitesinde yaşanan alçak saldırı sonrası hayatını kaybeden Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü 4. Sınıf öğrencisi, İzmir Ülkü Ocakları Üniversite Başkanı Şehit Fırat Yılmaz Çakıroğlu şehit edilişinin sene-i devriyesinde tüm yurtta olduğu gibi Yalova’da da anıldı. Yalova Ülkü Ocakları’nda düzenlenen anma programına Yalova Ülkü Ocakları Başkanı Bora TANAÇAN ve Yönetimi , MHP Yalova İl Başkanı Necati Vural ve yönetimi, Kamu-sen Yalova İl Başkanı Mustafa Deviren Türkav Yalova İl Başkanı Naci Pürmüs, Yaski Başkanı Adnan Kırtay Gençlik Hizmetleri Spor Yalova İl Müdürü Murat Altuntaş Mhp Yalova Belediye Meclis Üyesi Bahaddin Erbay Yalova Türk Sağlık-sen Başkanı Samih Kızılkaya da katıldı.
Düzenlenen Program sonrasında Yalova Cumhuriyet Meydanı’na yürüyülerek Ülkücü yemini edildi.