Yalova Ülkü Ocakları Başkanı Bora Tanaçan, 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü ve Atatürk Haftası Mesajı yayımladı.
Tanaçan, mesajında şunları kaydetti:
“Türk İstiklal Mücadelesinin önderi, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk‘ü, ebediyete intikalinin 83. Yılında bir kez daha rahmetle, şükranla anıyoruz.
Bu yıl 10 Kasım‘da, Atatürk’ün bizlere işaret ettiği muasır medeniyetler seviyesine ulaşma ve aşma hedefine doğru daha çok mesafe almamız, ülkemiz ve milletimiz üzerinde dönen hesapların daha da farkında olmamız gerekmektedir.
En büyük eserim dediği Türkiye Cumhuriyeti, bundan 100 yıl önce olduğu gibi son yıllarda da bölgesinde ve dünyada üzerine planlar yapılan bir ülke konumundadır. Ülkemizin bugün içinde bulunduğu şartlar, O‘nun değerini bir kat daha arttırmaktadır. Başta Türkiye Cumhuriyeti olmak üzere Mustafa Kemal Atatürk’ün fikirleri ve eserleri bizler var oldukça daima yaşayacaktır.
Dünya tarihi birçok devlet adamı yetiştirmiştir. Her biri yaşadıkları dönem ile tanınır ve anılırlar. Ancak bir tek devlet adamı vardır ki; adı yaşadığı yüzyılı aşmış ve dünya tarihine altın harflerle yazılmıştır. Ulu Önder‘in yaşamı boyunca verdiği mücadelenin birçok ülkenin bağımsızlık savaşına ışık tutmuştur. Türk Ulusu olarak böyle bir lidere sahip olmakla duyduğumuz onur, hiçbir şey ile kıyaslanamaz. Bugün Atatürk‘ü özlemle ve minnetle anmakla beraber, ilkelerine her zamankinden daha sımsıkı sarılmak Türk ulusunun bir zaruretidir.”