“RUEN, GÖNÜLLERİMİZİN KARDEŞ ŞEHRİ” – Kent 77 TvKent 77 Tv

Kent 77 Tv

“RUEN, GÖNÜLLERİMİZİN KARDEŞ ŞEHRİ”
185
03 Haziran 2022 - 10:45

Yalova Belediye Başkan Yardımcısı Fatih Şahin, Belediye Meclis Üyeleri ve BAL-GÖÇ yönetimi Bulgaristan’ın Ruen kentine bir dizi ziyaret gerçekleştirdiler.

Yalova heyeti, 28-29 Mayıs’ta Ruen’in Kuruluşu’nun 43’üncü Yıl Dönümü Etkinliklerine katıldı. Ardından heyet, Bulgaristan Türkleri şehit ve gazilerini andı. Gerçekleştirilen buluşmada, yerel yönetim ve sivil toplum heyetleri, sanatçılar, sporcular ve BAL-GÖÇ ekipleri birbirinden güzel gösteriler sergilediler.

Ruen’in Kuruluşu’nun 43. Yıl Dönümü Etkinliklerine katılan heyette; Yalova Belediye Başkan Yardımcısı Fatih Şahin, Meclis Üyeleri Selvet Duman, Ahmet Kumali, Arif Oktay Tunç, Nurgül Urnuşmak, Cem İnci, Adil Ürekli, Muhammet Ümit Aydın, Yavuz Bingöl ile Yalova BAL-GÖÇ Başkanı Lütfi Özgür ve yönetimi de yer aldı.

ŞAHİN, “KARDEŞ BELEDİYE İLİŞKİLERİMİZ ARTACAK”

“Yalova’da yaşayan Bulgaristan Türklerinin %70 Ruen kökenli olduğu için Ruen, bizim içinde gönüllerimizin kardeş şehri” diyen Başkan Yardımcısı Fatih Şahin, “Ruen’in kuruluşunun 43’üncü yılı nedeniyle düzenlenen etkinliklere katıldık. Balkanlardaki kardeş şehirlerin kültürlerini Yalovamızda yaşatmaya devam edeceğiz. Yalova Belediyesi olarak Ahmet Doğan Balkan Evi’nin eksikliklerinin giderilmesi için gereken tüm desteği vermeye hazırız.

Bu kapsamda Yalova Belediye Başkanımız Mustafa Tutuk’un da selamlarını HÖH Genel Başkanı Mustafa Karadayı, Ruen Belediye Başkanı İsmail Osman ve Ruen’li soydaşlarımıza ilettik.

Bizlere göstermiş oldukları misafirperverlikten dolayı HÖH Genel Başkanı Mustafa Karadayı’ya, Başkan İsmail Osman’a, Başkan Yardımcılarına ve Ruen halkına teşekkür ediyorum. Ruen kentinin kuruluş yıl dönümünü bir kez daha kutluyor, en kısa zamanda Yalova’da bir araya gelmekten mutluluk duyacağımızı belirtmek istiyorum.”

ŞAHİN, YÜRÜYEN KÖŞK VE ATATÜRK KİTABI HEDİYE ETTİ

Başkan Yardımcısı Fatih Şahin, Atatürk’ün Kenti Yalova kitabını Hak ve Özgürlükler Hareketi Partisi Genel Başkanı Mustafa Karadayı’ya takdim etti. Şahin, Ruen Belediye Başkanı İsmail Osman’a ise Yürüyen Köşk maketini takdim ederek, ikiliyi Yalova’ya davet etti. Köşk ve kitap hakkında bilgi veren Şahin, çevreciliğin en büyük sembolünün Yalova’da olduğunu kaydetti.

Yazar

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

WhatsApp
Kent77 WhatsApp Hattı
Kent77 Tv & Dijital Platform
Haber, İhbar, Mesaj ve Bilgi Hattına Hoş geldiniz