Yalova Efe Boks Kulübü sporcuları Muratcan Kargın, Yiğit Nizam Çetinbağ ve Rojhat Yıldız, Karabük’te yapılacak Liseler Arası Türkiye Boks Şampiyonası’nda ilimizi temsil edecekler.
Yalova Efe Boks Kulübü’nün yıldız sporcuları Muratcan Kargın, Yiğit Nizam Çetinbağ ve Rojhat Yıldız gözlerini Türkiye Şampiyonluğu’na dikti. 2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı Okul Sporları kapsamında yer alan Liseler Arası Türkiye Boks Şampiyonası’nda Yalova Efe Boks Kulübü’nün üç sporcusu ringe çıkarak madalya arayacak.
Haftanın 6 günü çalışıyorlar..
Kulüpleriyle katıldıkları birçok turnuvada derece alan Muratcan Kargın, Yiğit Nizam Çetinbağ ve Rojhat Yıldız antrenörleri Yüksel Turhan gözetiminde 18-22 Mart 2020 tarihleri arasında Karabük’te yapılacak şampiyonaya haftanın 6 günü sıkı bir çalışma programıyla hazırlanıyor.
Kaşgarlı Mahmut Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde okuyan Muratcan Kargın şampiyonada 75 kiloda, Adnan Menderes Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden Yiğit Nizam Çetinbağ 48, Rojhat Yıldız ise 48 kiloda Türkiye Şampiyonası’nda kürsü yapmaya çalışacak.
‘Sıkı bir şekilde hazırlanıyoruz’..
Yalova’nın tecrübeli ve başarılı boks antrenörü Yüksel Turhan, “Muratcan, Yiğit Nizam ve Rojhat’la Karabük’te yapılacak liseler arası boks Türkiye şampiyonasına sıkı bir şekilde hazırlanıyoruz. Sporcularımız haftanın 6 günü antrenmanlarını gerçekleştiriyor. İnşallah Yalova’ya madalyalarla döneceğiz. Bize her türlü desteği veren başta Valimiz Muammer Erol ve Yalova Gençlik ve Spor İl Müdürümüz Mehmet Kalyon’a teşekkür ediyorum. Yalova Efe Boks Kulübü olarak ilimizin ismini başarıyla taşıyacağımıza söz veriyoruz” ifadelerini kullandı.