Türk Edebiyatının değerli yazarı Rıfat Ilgaz’ın, 1919 yılında çocukluğundan başlayan yaşam öyküsünü anlatmaktadır. Bu yaşam öyküsü, seyirciye aktarılırken, sinemanın olanaklarından yararlanılmış, tiyatro ve sinemanın buluşmasıyla, anlatım dili zenginleştirilmiştir. Gül Göker’in yazdığı ve yönettiği oyunun müzikleri Ekrem Ataer tarafından yapıldı. Görsel tasarım ve film yapımı Erhan Cerrahoğlu’na ait olan oyunda, on üç oyuncu yer alıyor.
Bu oyunla, seyirci, Rıfat Ilgaz’ın bilinmeyen yönleriyle, yolunun kesiştiği şair ve yazarlarla tanışacak, ülkemizin seksen yıllık sürecine tanıklık edecek….
Oyun Künye
Yazan : Gül Göker
Yöneten : Gül Göker
Müzik : Ekrem Ataer
Görsel Tasarım ve Uygulama : Erhan Cerrahoğlu
Dekor Tasarım ve Uygulama : Hakkı Şahin
Işık Tasarım ve Uygulama : Bilge Can Göker & Cenk Usta
Afiş Tasarım : Eftın Ardar
Oyuncular
Ender Yiğit
Gül Göker
Ercan Ertan
Serkan Çetinkaya
Berkay Sönmez
Irmak Kazımoğlu
Hakkı Şahin
Özkan Karadar
Merve Köse
İbrahim Emin Ege
Damla Beyazbulut
İlkay Özşen
Cenk Usta