Kent 77 Tv Yalova'nın Televizyonu

RESİMLERİNİ SÜRDÜRÜLEBİLİR BİR GELECEK İÇİN ÇİZDİLER
140
08 Ağustos 2021 - 9:32

Çiftlikköy Belediyesi’nin yürüttüğü ‘Maviden Yeşile Sürdürülebilir Bir Geleceğe Projesi’  kapsamında farkındalık sağlamak amacıyla İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile birlikte düzenlenen resim yarışmasında ödül kazanan öğrencilere ödüllerini Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar takdim etti.

‘Maviden Yeşile Sürdürülebilir Bir Geleceğe Projesi’, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın himayelerinde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Türkiye Belediyeler Birliği tarafından düzenlenen proje yarışmasında ilk 29’a girerek 500.000 TL’lik hibe almaya hak kazanmıştı. Proje kapsamında kurulan kompost tesisinde ilçe sahilinden çıkarılacak olan yosunların kompost haline getirilerek Çiftlikköy Belediyesi’nin park ve yeşil alanları ile gerek duyulan yerlerde kullanılmak üzere geri dönüştürülmesi hedefleniyor.

Proje kapsamında öğrencilerin de bu konuda bilinçlendirilmelerine katkı sağlamak amacıyla böyle bir resim yarışması etkinliği gerçekleştirildiği ifade eden Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar, “Çiftlikköy Belediyemizin ‘Mavide Yeşile Sürdürülebilir Bir Geleceğe’ projesiyle ilgili farkındalık sağlamak amacıyla, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile birlikte düzenlenen resim yarışmasında dereceye giren öğrencilerimize bisiklet, kaykay ve paten hediye kuponlarını takdim ettiğimiz resim sergisini gezdik. Denizlerimizdeki atıkları geri kazanmak üzere yosunlardan dönüştürülerek kompost üretileceği bu proje bizi heyecanlandıran projelerin başında yer alıyor. Çocuklarımızın resimlerini de gördük, hepsi çok anlamlı ve geleceğimize katkı sağlayacak fikirlerle ele alınmış eserler olmuş. Başta öğrencilerimiz olmak üzere emek veren herkesi tebrik ediyorum” diye konuştu.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

WhatsApp
Kent77 WhatsApp Hattı
Kent77 Tv & Dijital Platform
Haber, İhbar, Mesaj ve Bilgi Hattına Hoş geldiniz