Yalova Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, Ramazan ayı denetimlerini aralıksız olarak sürdürüyor.
Ekipler, korona virüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında gıda ve toplu taşıma araçları gibi konularda denetimlerini sürdürürken bir yandan da vatandaşların dini duygularını istismar eden dilenciler konusunda titiz çalışmalarına devam ediyor. Ramazan ayının gelmesiyle birlikte birçok alanda denetimlerini sıklaştıran zabıta, dilencilere yönelik operasyon düzenledi. İftara yakın zamanlar içerisinde fırınların etrafında ve trafik lambaları çevresinde nöbet tutan dilencilere, sivil zabıta ekipleri müdahale etti. Zabıtalar tarafından toplanan dilenciler, Belediyemiz Zabıta Müdürlüğü’ne götürülerek haklarında tutanak tutulup, işlem yapıldı.
Yetkililer, denetimlerin Ramazan ayı boyunca devam edeceğini belirtirken insanların duygularını istismar eden şahıslara karşı vatandaşların dikkatli olması istendi.