POLİSTEN UYUŞTURUCUYLA MÜCADELE EĞİTİMİ – Kent 77 TvKent 77 Tv
POLİSTEN UYUŞTURUCUYLA MÜCADELE EĞİTİMİ
352
16 Aralık 2019 - 11:03

Yalova İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü TUBİM (Türkiye Uyuşturucu ve Uyuşturucu Bağımlılığı İzleme Merkezi) Büro Amirliği görevlileri tarafından “Bağımlılık Yapıcı Maddelerin Arzıyla Mücadelesinde Farkındalık ve Narkorehber Eğitimleri” Uyuşturucu ile Mücadele Ulusal Strateji ve Eylem Planı Amaç ve Hedefleri doğrultusunda Kamu Kurum ve Kuruluşları, Yalova Üniversitesine bağlı Meslek Yüksek Okulları, Sivil Toplum Örgütleri ile iş birliği çalışmaları yürütülmektedir.

İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde görevli “Psikososyal Müdahale Ekibi” görevlileri ile yönetici ve öğretmen personellere yönelik “Her Öğretmen bir Narkorehber Olsun” sloganı ile başlatılan bilgilendirme seminerleri düzenlenerek toplamda 650 yönetici ve öğretmene seminer verilmiştir. Faaliyet süresince başta uyuşturucu maddeler ve uyuşturucu bağımlılığı olmak üzere zararlı alışkanlık ve davranışlara karşı ‘çocuklara hayır deme yetisinin kazandırılmasında’ öğretmenlerimizin üstlendiği görevin önemine dikkat çekilmiştir.

İlimiz Sivil Toplum Örgütleri tarafından organize edilen ve toplumun katılımına açık sanatsal kültürel etkinliklerde Narkonokta stantları açılarak; Narko el broşürleri dağıtımı ve farkındalık mesajları içeren pankartlar sergilenmiştir.  Konser etkinliklerinde sahne alan sanatçıların önderliğinde vatandaşlarımız ile bütünleşerek birlikte; “Uyuşturucu ile Mücadeleyi Önemsiyoruz; Narkorehberi Destekliyoruz” sloganını haykırılarak örnek işbirliği çalışmaları yürütülmüştür. Etkinlikler süresince genel toplamda 5000 kişi ile bir araya gelinmiştir.

Yalova Üniversitesi Çınarcık Meslek Yüksek Okulu akademik personeli ve güvenlik bölümü öğrencilerinde katılımları ile “Bağımlılık Yapıcı Maddelerin Arzıyla Mücadelesinde Farkındalık ve Narkorehber Eğitimleri” düzenlenmiştir.  Genel toplamda 140 kişilik öğrenci ve akademik personel ile etkinlik gerçekleştirilmiştir.

Etkinlikler içerisinde KEM Büro Amirliği eğitici personeli eşliğinde Narkotik Maddeler Arama Köpeği Zeytin tarafından arama-bulma faaliyetleri gerçekleştirilmiştir.

Yazar

GÜNDEMKent77 Tv HaberSİYASETYalova HaberleriYEREL HABERLER
Başkan Kaya’dan tecrübe aktarımı
GÜNDEMKent77 Tv HaberSİYASETYalova HaberleriYEREL HABERLER
BAŞKAN GÜREL’DEN HEMŞİRELERE JEST
GÜNDEMKent77 Tv HaberSİYASETYalova HaberleriYEREL HABERLER
BAŞKAN YELE 19 MAYIS GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI DOLAYISYLA BİR MESAJ YAYINLADI
GÜNDEMKent77 Tv HaberSİYASETYalova HaberleriYEREL HABERLER
UMUT GÜÇLÜ’DEN CHP’Lİ BELEDİYELERDE İŞÇİ ÇIKARMALARINA TEPKİ!
GÜNDEMKent77 Tv HaberSİYASETYalova HaberleriYEREL HABERLER
ÇİFTLİKKÖYLÜ ÖĞRENCİLERE GERİ DÖNÜŞÜM GÜNÜ HEDİYESİ

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

WhatsApp
Kent77 WhatsApp Hattı
Kent77 Tv & Dijital Platform
Haber, İhbar, Mesaj ve Bilgi Hattına Hoş geldiniz