Kadın basketbolundaki temsilcimiz Yalova VİP Gençlikspor, son haftalarda aldığı galibiyet serisine bir yenisini daha ekledi. Turuncu-Morlular, oynadığı 5 maçta 3 galibiyet elde ederek 2020 yılını umutlu bir şekilde uğurladı.
Türkiye Basketbol Federasyonu’nun düzenlediği Kadınlar Basketbol Ligi’nde play-off’un en güçlü adaylarından olan Yalova VİP Gençlikspor, çıkışına devam etti. Murat Başman yönetimindeki Turuncu-Morlular, son olarak İzmir deplasmanında da kazanarak galibiyet serisini iki maça çıkarırken; toplamda da üçüncü zaferine uzandı.
Yükselişe geçtik..
Federasyon Kupası’nda çeyrek finalde talihsiz bir şekilde elendikten sonra lige dönen VİP Gençlikspor, aslında yeni sezona istediği startı veremedi. Şanssızlık yaşadığı Antalya 07 Basketbol deplasmanından 76-69’luk yenilgiyle dönen perilerimiz, ikinci haftada sahasında Bodrum Karya’yı 79-73 devirdi ve ilk galibiyetini aldı. Üçüncü haftada uzun süre önde götürdüğü mücadelede özellikle hakem hatalarına boyun eğen perilerimiz, Urla Belediyespor deplasmanından 70-67’lik mağlubiyetle evine dönüş yaptı. Dördüncü hafta müsabakaları kapsamında; GCT Düzce’yi konuk eden Turuncu-Morlular, parkeden 78-61’lik farklı skorla üstün ayrılmasını bildi. 2020 yılının son müsabakasında İzmir deplasmanına çıkan VİP, Menemen Belediyesi Karşıyaka Çarşı Koleji’ni 67-53’lük skorla devirip çıkışını sürdürdü.