Yalova VİP Gençlikspor, ligin 22. hafta maçında evinde ağırladığı Nesibe Aydın’a 51 sayı farkla 104-53 mağlup oldu.
Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi’nde ateş hattından bir türlü kurtulamayan ve küme düşmenin en büyük adaylarından VİP Gençlikspor, 22. hafta müsabakaları kapsamında; sahasında Nesibe Aydın’ı ağırladı. Tarihinin en kötü sezonunu geçiren perilerimiz, şampiyonluk yarışındaki Ankara ekibine 104-53’lük farklı skorla mağlup olmaktan kurtulamadı. Yalova 90. Yıl Spor Salonu’nda oynanan maça etkili giriş yapan Nesibe Aydın, ilk çeyreği 20-11 önde geçti. İkinci periyotta farkı daha da açan Ankara temsilcisi, 26-13’lük skorla devre arasına 46-24 üstün gürmiş oldu. Mücadelenin üçüncü periyotunda da 25-13’lük avantaj sağlayan Nesibe Aydın, son 10 dakikaya 71-37 gibi rahat skorla önde girmesini bildi. Şampiyonluğun en güçlü adaylarından Ankara temsilcisi, son çeyreği de 33-16 önde kapadı ve karşılaşmadan 51 sayı farkla 104-53 galip ayrıldı. Bu sonuçla Nesibe Aydın, 39 puan ve averajla liderlik koltuğuna oturdu. 25 puandaki VİP ise averajla 15. sırada yer aldı.