Yalova VİP Gençlikspor, ligin 25. haftasında deplasmanda Bosna 34’e konuk oldu. Temsilcimiz, rakibine 61 sayı gibi tarihi farkla 115-54 mağlup olarak lige büyük ölçüde veda etti.
Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi’nde kümede tutunmak için çırpınan VİP Gençlikspor, Kırklareli’nin Lüleburgaz ilçesinde Bosna 34 ile kozlarını paylaştı. Baştan sona vasat bir oyun ortaya koyan periler, rakibine 61 sayı farkla 115-54 yenilmekten kurtulamadı. Müsabakaya Çok iyi başlayan ev sahibi takım, ilk çeyreği 26-14 önde geçti. İkinci periyotta farkı iyice açan Bosna 34, 38-4’lük skor yakaladı ve devre arasına 64-18 üstün girdi. Üçüncü periyotta 23-19 önde olan Kırklareli temsilcisi, son 10 dakikaya 87-37’lik farklı skorla avantajlı girmiş oldu. Müsabakanın dördüncü ve son çeyreğini de 28-17 önde geçen Bosna 34, maçtan 61 sayı farkla 115-54 galip ayrıldı. Bu sonuçla VİP 28 puanla son sırada kaldı. Bitime dört hafta kala temsilcimizin artık küme düşme potasından kurtulma şansı çok azaldı.