Tarihinin en kötü sezonunu yaşayan Yalova VİP Gençlikspor, kümede tutunma umudunu ligin ikinci yarısına bıraktı. Son iki sırada bulunan temsilcimiz, ikinci devrede patlama yapmak istiyor.
Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi’nde ilimizi temsil eden VİP Gençlikspor, 15. haftada sahasında Antalya 07 Basketbol ile kozlarını paylaştı. Rakibi karşısında fazla varlık gösteremeyen ekibimiz, Akdeniz temsilcisine 91-47 gibi farklı skorla mağlup olarak seyircisini üzdü. İlk yarıyı küme düşme potasında noktalayan perilerimiz, tarihinin en kötü sezonunu yaşadığı 2019-2020 sezonunda oynadığı 15 maçta sadece 3 kez kazanabildi. Urla Belediyespor ile son iki sırayı paylaşayan VİP Gençlikspor, 18 puan ve averajla 15. sırada bulunuyor.
Devre arası yok..
Bu arada Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi’nde ilk yarı maratonu sona erdi. Ancak takımlar, devre arasında dinlenemeden ikinci yarıya başlayacak. Normal sezonda ikinci yarının ilk haftası müsabakaları, 10-12 Ocak tarihleri arasında yapılacak. VİP Gençlikspor, ikinci devrenin ilk haftası olan 16. haftada evinde lider Emlak Konut’u ağırlayacak.