Yalova Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü Kuruluşlarından Çocuk Evleri Koordinasyon Merkezine bağlı hizmet vermekte bulunan çocuk evlerinde satranç eğitimi veriliyor.
Aktiviteyle pandemi sürecinde evlerine kapanan çocukların zamanlarını olumlu yönde kullanması amaçlanıyor. Sertifikalı eğitmenler tarafından gerçekleştirilen eğitimde çocuklar turnuvalara hazır hele getiriliyor.
Pandemi kuralları çerçevesinde verilen eğitimlere çocuklar büyük ilgi gösteriyor.
Konuyla ilgili yapılan açılamada, “Yalova Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü Kuruluşlarından Çocuk Evleri Koordinasyon Merkezine bağlı hizmet vermekte bulunan Çocuk evlerimizde Pandemi ile beraber çocukların yaşam alanlarının sınırlandığı bu dönemde Satrancın pozitif etkilerinden faydalanılmıştır. Çocuklarımız üzerinde teknoloji bağımlılığının olası risk ve faktörlerini azaltmaya yönelik enerjilerini boşaltabilecekleri, dikkatlerini farklı bir alana yöneltebilecekleri, kendilerini ifade edebilecekleri bir ortam sağlamak amacıyla satranç eğitimi düzenlenmiştir. Satrancın çocukların kişilik gelişimi üzerindeki etkileri bilinmekte olup bu amaçla satrancın önemi ve gerekliliği vurgulanmıştır. Kuruluşumuzda Satranç Sertifikası bulunan meslek elemanlarımız tarafından Covid-19 Pandemi kuralları çerçevesinde Çocuk Evlerinde 6 kız 25 erkek olmak üzere toplam 31 çocuğumuza ‘Satranç Eğitimi’ verilmekte olup çocuklarımız yarışma formatında turnuvalara katılacak düzeye gelmişlerdir” denildi.