Yalova Süper Amatör Küme’de Çiftlikköy derbisi heyecanı yaşandı. Çiftlikköy Belediyespor ile Sultaniyespor arasındaki zorlu kapışma, karşılıklı kaydedilen gollerle 1-1 tamamlandı.
Süper Amatör Küme’nin 18. haftasında müthiş bir karşılaşma oynandı. Çiftlikköy Belediyespor ile Sultaniyespor, gergin geçen derbide kozlarını paylaştılar. Çiftlikköy ilçe Stadyumu’nun ev sahipliğini yaptığı karşılaşmada öne geçen Kırmızı-Siyahlı ekip Çiftlikköy üstünlüğünü koruyamadı. İlk yarıyı 1-0 önde kapayan Çiftlikköy, ikinci yarının sonlarında rakibinin golüne engl olamadı ve maç 1-1 tamamlandı.
Batuhan’la öne geçti..
Karşılaşmaya iki takım da kontrollü başladı. İlerleyen bölümlerde taraflar, gol için birbirlerinin kalelerini yokladılar. Müsabakanın 17. dakikasında gelişen Çiftlikköy atağında Batuhan Kaya, Kırmızı-Siyahlıları 1-0 öne geçiren golü kaydetti. Kalesinde gördüğü golden sonra çabuk toparlanan Sultaniye, hücumda etkili olmaya çalışsa da eşitliği sağlayamadı ve devre arasına 1-0’lık skorla Çiftlikköy Belediyespor önde girdi.
Gökhan Caner sahnede..
Zorlu kapışmanın ikinci yarısında zaman zaman iki takım oyuncuları arasında gerginlik yaşandı. Dakikalar 51’i gösterdiğinde orta sahada yaşanan faul pozisyonu sonrasında Çiftlikköy’den Abdullah Tarık ve Sultaniye’den Oktay Kaya, kırmızı kartla oyundan atıldı. Müsabakanın sonlarında tempo iyice arttı. Karşılaşmanın 81. dakikasında Sultaniyespor, Gökhan Caner ile eşitliği sağladı. Maç da 1-1’lik skorla sona erdi.
Saha: Çiftlikköy İlçe Stadyumu
Hakemler: Abdullah Çalar xxx, Alp Berkant Koray xxx, Melih Tan xxx
Çiftlikköy Belediyespor: Eyüp Can Durmuşoğlu xx, Abdullah Tarık Mutlu xx, Oğuzhan Yolcu xx, Gökhan Kaplan xx, Erkan Sönmez xx, Gökhan Aktaş xx, Ahmet Adil Dönmez xx, Hüseyin Can Kuzucu xx, Yağız Okul xx, Murat Şimşek xx, Batuhan Kaya xx
Sultaniyespor: Eyüp Sabri Kızılçım xx, Abdullah Yıldız xx, Oktay Kaya xx, Muhammed Yusuf Şendur xx, Fetullah Kukul xx, Zülküf Aydın xx, Burak Şenol xx, Ömer Bal xx, Gökhan Caner xx, Raşit Cihan xx, Ömer Faruk Aykaç xx
Goller: Dk.17 Batuhan Kaya(Çiftlikköy Belediyespor), Dk.81 Gökhan Caner(Sultaniyespor)
Kırmızı Kartlar: Dk.51 Abdullah Tarık Mutlu(Çiftlikköy Belediyespor), Dk.51 Oktay Kaya(Sultaniyespor).