Şehit Sercan Yazar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde koronavirüs nedeniyle talep olunan dezenfektan taleplerine yetişmeye çalışıyor. Lisede öğrenciler tarafında üretilen dezenfektanlar ise okullarda kullanılacak.
Yalova İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün talepleri doğrultusunda, Şehit Sercan Yazar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde dezenfektan üretimine hız verildi. Kimya Bölümünde koronavirüs nedeniyle tonlarca dezenfektan üretiliyor.
Lise Müdürü Fatih Olğun, koronavirüs nedeniyle Yalova’nın yanı sıra Sakarya, Düzce ve Kocaeli illerimizdeki okullar için dezenfektan üretimi yaptıklarını anlattı.
Kimya Öğretmeni Özgür Yıldırım ise Milli Eğitim Müdürlüğü’nden gelen talep üstüne 4 ton üretim yaptıklarını dile getirdi. Ham madde aldıklarını ve 40 ton üretim yapabilecek durumda olduklarını ifade eden Yıldırım, öğrencilerle üretimi gerçekleştirdiklerini söyledi.