Kent 77 Tv Yalova'nın Televizyonu

NUMAN SOYER, 5 NİSAN “AVUKATLAR GÜNÜ”NÜ KUTLADI
78
04 Nisan 2022 - 14:02

Çınarcık Belediye Başkanı Numan Soyer, 5 Nisan Avukatlar Günü nedeniyle bir mesaj yayımlayarak Avukatlar Günü’nü kutladı.

Avukatların, hukukun üstünlüğüne, hukuk devletine ve kişilerin savunma haklarının kutsallığına inanarak, eşitliği, özgürlüğü, toplumda iyiliği ve ortak menfaati gözettiklerini belirten Çınarcık Belediye Başkanı Numan Soyer, mesajında şu ifadelere yer verdi, “Dünyanın daha yaşanabilir olması; öncelikle hakkın korunması, adaletin sağlanması ve adalet mekanizmasının doğru işleyişi ile mümkündür. Temel hak ve özgürlüklerin iyi anlaşılabilmesi ve doğru uygulanabilmesi için bireysel, toplumsal ve uluslararası düzeyde hukukçulara ve dolayısıyla avukatlara ihtiyaç duyulmaktadır.

Avukatlık mesleği, hakların korunmasında, adaletin sağlanmasında ve toplumsal ilişkilerde karşılaşılan sorunların giderilmesinde büyük önem taşıyan bir meslektir. İnsanların savunma hakkını üstlenen avukatlar, demokrasinin yaşanmasında ve güçlenmesinde önemli rol oynar. İnsan hakları ve hukukun üstünlüğü esası içerisinde, sorumluluk anlayışı ile bireylerin ve toplumların haklarının korunmasında ve savunulmasında önemli görevler üstlenen avukatlarımızın, 5 Nisan “Avukatlar Günü”nü kutlar, başarı dileklerimle sevgi ve saygılarımı sunarım. Allah’a emanet olun.” dedi.

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

WhatsApp
Kent77 WhatsApp Hattı
Kent77 Tv & Dijital Platform
Haber, İhbar, Mesaj ve Bilgi Hattına Hoş geldiniz