“MESAFELER BAYRAM SEVİNCİMİZİ YAŞAMAMIZA ENGEL DEĞİLDİR” – Kent 77 TvKent 77 Tv
“MESAFELER BAYRAM SEVİNCİMİZİ YAŞAMAMIZA ENGEL DEĞİLDİR”
527
23 Nisan 2020 - 7:15

Yalova Valisi Muammer Erol, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Vali Erol, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Egemenliğin kayıtsız ve şartsız olarak millette devredildiği ve Türk Milletinin bağımsızlık, hürriyet ve kurtuluş mücadelesinin sembolü olan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 100’üncü yıl dönümünü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı büyük bir sevinçle kutluyoruz.

23 Nisan 1920 tarihi sadece Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışı değil aynı zamanda halkın yönetime tam anlamıyla hâkim olmasının ilk günü olması nedeniyle ‘Ulusal Egemenlik’ açısından da önemli bir yeri bulunmaktadır. Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin ilk Başkanı ve Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk o gün “Hâkimiyet bilâ kaydü şart milletindir” demek suretiyle millet egemenliğine dayanan bir demokrasi anlayışının temelini atarken, ayrıca geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza verdiği önemi ve duyduğu güvenin bir ifadesi olarak bu bayramı onlara armağan etmiştir. Nitekim ‘Küçük hanımlar, küçük beyler! Sizler hepiniz geleceğin bir gülü, yıldızı ve ikbal ışığısınız. Memleketi asıl ışığa boğacak olan sizsiniz. Kendinizin ne kadar önemli, değerli olduğunu düşünerek, ona göre çalışınız. Sizlerden çok şey bekliyoruz.’ diyen Mustafa Kemal Atatürk, geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın ne kadar değerli olduklarını bu veciz sözle de ifade etmiştir. Sevgili Çocuklar;

Sizler, milletimizin umut çiçekleri, aydınlık yarınlarımızın güçlü kollarısınız. Bu bakımdan sizlerin sağlıklı, eğitimli ve mutlu, sağlıklı bireyler olarak hayata devam etmeniz en büyük arzumuzdur.

Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizi de etkisi altına alan yeni tip Koronavirüs (Kovid-19) salgını sebebiyle, Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamalarını bu yıl meydanlarda kutlayamayacağız. Gönül isterdi ki, bu 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı çocuklarımızın okullarında cıvıl cıvıl koşturduğu ve alanlarda coşkuyla hep birlikte kutlayabilelim. Ancak mesafeler bayram sevincimizi yaşamamıza engel değildir. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda bayram coşkusunu ve kutlamalarını evlerimize, balkonlarımıza, pencerelerimize taşıyarak Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla devlet ve millet olarak İstiklal Marşımızı 23 Nisan Perşembe günü saat 21.00’da en gür sesimizle okuyarak kutlamalarımızı gerçekleştirelim.

Sevgili Çocuklar, uzun süreden beridir, salgın nedeniyle okulunuzdan, arkadaşlarınızdan, parklardan ve oyun alanlarınızdan uzak olduğunuzun farkındayız, sizin sağlığınız ve gelişiminiz bizim için her şeyden önce gelmektedir. Bu sebeple, devletimizin ilgili kurumları bu çerçevede sizler için sokağa çıkma yasağı kararı aldılar. Sizlerden beklentim, bu dönemde kendinizi geliştirmek için bol bol kitap okumanızı ve evlerimizde oynayabileceğimiz geleneksel Türk oyunlarını oynamanızı ayrıca, kendinize bir hobi edinmenizi tavsiye ediyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle; başta Cumhuriyetimizin kurucusu ve ilk Meclis Başkanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, Millî Mücadeleye emeği geçmiş tüm kahramanlarımızı saygı, rahmet ve minnetle anıyor, başta Yalovalı çocuklarımız olmak üzere tüm dünya çocuklarının 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyor, sevgilerimi sunuyorum.”

 

Yazar

GÜNDEMKent77 Tv HaberSİYASETYalova Haberleri
“LAİKLİK YOKSA DEMOKRASİ DE YOKTUR!”
GÜNDEMKent77 Tv HaberSİYASETYalova HaberleriYEREL HABERLER
ALTINOVA PROTOKOLÜ BAYRAMLAŞTI
GÜNDEMKent77 Tv HaberSİYASETYalova HaberleriYEREL HABERLER
MUSTAFA TUTUK SOSYAL MEDYASINDAN İLK KEZ AÇIKLAMA YAPTI
GÜNDEMKent77 Tv HaberSİYASETYalova HaberleriYEREL HABERLER
Hasan Soygüzel yeniden İl Genel Meclis Başkanlığı’na Seçildi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

WhatsApp
Kent77 WhatsApp Hattı
Kent77 Tv & Dijital Platform
Haber, İhbar, Mesaj ve Bilgi Hattına Hoş geldiniz