MASAL OKULU PROTOKOLÜ İMZALANDI – Kent 77 TvKent 77 Tv
MASAL OKULU PROTOKOLÜ İMZALANDI
286
06 Ekim 2020 - 15:18
MASAL OKULU PROTOKOLÜ İMZALANDI
Vali Sayın Muammer Erol, İl Millî Eğitim Müdürü Dr. Abdülaziz Yeniyol ve Hayırsever Ümit Üstel tarafından yapılacak olan “Orhun Üstel Masal Okulu”nun protokolünü imzaladı.
Valilik Makamında düzenlenen protokol imza törenine, Vali Sayın Muammer Erol, İl Millî Eğitim Müdürü Dr. Abdülaziz Yeniyol ve Hayırsever Ümit Üstel katıldı.
İmzalan protokol ile çocuk kültürü, eğitimi, edebiyatı ve sanatın bir bütün olarak ele alındığı yepyeni ufuklar çizecek bir projeye imza atıldı.
İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada projenin amacı şu şekilde anlatıldı:
“Projede amaç; zamanı süsleyen, içimizi aydınlatan, düşlerimizi gökkuşağına dönüştüren masal anlatıcılığı eğitimi alan öğretmenlerimizin yer alacağı etkinliklerle, hedef öncelikle 5 bin öğrencimizi masallarla tanıştırmak ve onların hayal dünyalarını geliştirmek…
Salgın hastalık sürecinde uzaktan eğitim ve canlı derslerle eğitim öğretime devam eden öğrencilerin güzel vakit geçirmesini ve bu sürede Anadolu’nun kültürel mirasına katkıda bulunmak için masal okumaları yapılacak.
Olağan ile olağanüstüyü, gerçekle hayali buluşturan Orhun Üstel Masal Okulu’nda yaşadığımız çağı insan, hayvan ve teknoloji boyutuyla yorumlayarak masal ülkesinin sınırlarını genişleten sanat masallarına da yer verilecek.
Çocuklarımızı masalların içine çeken, şiirsel ve tatlı diliyle onların duygularının kapısını aralayan Orhun Üstel Masal Okulu, çocuklarımızın okuma kültürü kazanmalarının yanında sanat okuryazarı olmalarını destekleyecek bir içeriğe sahip olacak.”

Yazar

GÜNDEMKent77 Tv HaberSİYASETYalova Haberleri
“LAİKLİK YOKSA DEMOKRASİ DE YOKTUR!”
GÜNDEMKent77 Tv HaberSİYASETYalova HaberleriYEREL HABERLER
ALTINOVA PROTOKOLÜ BAYRAMLAŞTI
GÜNDEMKent77 Tv HaberSİYASETYalova HaberleriYEREL HABERLER
MUSTAFA TUTUK SOSYAL MEDYASINDAN İLK KEZ AÇIKLAMA YAPTI
GÜNDEMKent77 Tv HaberSİYASETYalova HaberleriYEREL HABERLER
Hasan Soygüzel yeniden İl Genel Meclis Başkanlığı’na Seçildi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

WhatsApp
Kent77 WhatsApp Hattı
Kent77 Tv & Dijital Platform
Haber, İhbar, Mesaj ve Bilgi Hattına Hoş geldiniz