Kent 77 Tv Yalova'nın Televizyonu

MAKEDONYA VE KARADAĞ HEYETİ, ALTINOVA’YA HAYRAN KALDI
30
02 Ağustos 2022 - 10:32

Altınova Belediye Başkanı ve Tarihi Kentler Birliği Yönetim Kurulu üyesi Dr. Metin Oral, Makedonya Studenicani ve Karadağ Tuzi’den gelen kardeş belediye heyetlerini ilçede ağırladı.

 

BÖLGEYİ BİZZAT BAŞKAN ORAL TANITTI

Somut ve Somut Olmayan Kültürel Mirasın Korunması kapsamında Altınova Belediyesi tarafından düzenlenen 15’inci Kültür Festivali kapsamında Altınova’ya gelen Makedonya Studenicani Belediye Başkanı Azem Sadiki, Makedonya Konsey Başkanı Ferdi Shabani, Karadağ Tuzi Belediye Başkanı Haris Ramoviç ve beraberindeki heyet, Altınova Başta olmak üzere Yalova ve bölgeyi yakından tanıma imkânı buldu.

Kurulan yöresel çadırları gezen yabancı konuklar, yörelerin birbirinden eşsiz lezzetlerini tadıp, kültürel değerleri hakkında bilgi aldılar.

Vatandaşlar tarafından hazırlanan yiyecek ve içeceklerin tadına bakan misafirler, yöresel ürünlere hayran kaldılar.

El sanatları eserlerini de yakından inceleyen misafirler, bu ürünler hakkında da bilgi aldılar.

Hersek Lagünü çevresini de gezen yabancı konuklar bu bölgenin ve Çobankale’nin tarihi ve stratejik önemi hakkında bilgilendirildiler.

Engelsiz Kuş Gözlem Kulesinde kuşları izleyen, Tıbbi Aromatik Bahçesinde ise endemik bitkiler hakkında bilgi alan misafirler, hayranlıklarını gizleyemediler.

“GÖNÜL KÖPRÜLERİ GÜÇLENİYOR”

Gönül köprülerini her yıl daha da güçlendirdiklerini ifade eden Başkan Oral, “Bu ziyaretler birik, beraberlik ve kardeşliğimiz kadar bölgelerimizin gelişimi ve bilgi alışverişi bakımından da oldukça önemlidir” dedi.

Altınova’nın tarımı ve sanayii bir arada götürebilen nadir yerlerden birisi olduğunu ifade eden Başkan Oral, “Biz bunu en başından beri savunuyor ve çaba sarf ediyoruz” diyerek konuklara Altınova hakkında bilgilendirmede bulundu.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

WhatsApp
Kent77 WhatsApp Hattı
Kent77 Tv & Dijital Platform
Haber, İhbar, Mesaj ve Bilgi Hattına Hoş geldiniz