Avustralya’dan Yalova’daki köyüne dönen mühendis ve eşi kurdukları doğa dostu çiftlikte nerdeyse tüm ihtiyaçlarını kendileri karşılıyor…
Yalova merkeze bağlı Güneyköy’de evlerini tamamen doğal malzemelerden yapan Hakim ve Selin Menteş çifti, rüzgar ve güneş enerjinden elektriklerini üretiyor.
Evlerinin çatısına kurdukları sitemle yağmur suyunu biriktiren çift, bunu da içme suyuna dönüştürüyor…
“Leylekler Geçidi” adını verdikleri çiftliklerinde meyve, sebze üretiminin yanı sıra kovanlar da bulunduran çift, bahçelerinde iki tane de yapay gölet inşa etti.