Yaralandığı ve beslenemediği için güçten düşen “küçük balaban” Doğa Koruma ve Milli Parklar Yalova İl Şube Müdürlüğünce tedavi altına alındı.
Duyarlı vatandaşlar tarafından Çınarcık İlçemiz Teşvikiye beldemizde yaralı olarak bulunan küçük balaban İl Şube Müdürlüğü Çınarcık Şefliği’ne getirildi. Güçten düşmüş halde bulunan Küçük Balaban, Doğa Koruma ve Milli Parklar İl Şube Müdürlüğü Veteriner Hekimince gerekli muayenesi yapıldı. İl Şube Müdürlüğü Veteriner Hekimi ve Yalova Belediyesi Veteriner Hekimleriyle yaralı balabanın tedavisine başlanıldı.
Tedavisi tamamlandıktan sonra tekrar doğal ortamına salınacak olan küçük balaban ile ilgili Doğa Koruma ve Milli Parklar Yalova İl Şube Müdürlüğü yetkilileri konuya olan duyarlılıklarından Dolayı Öznur Arslan isimli vatandaşımıza teşekkür etti.