Potadaki temsilcimiz Semt77 Yalovaspor, ligde oynadığı 6 maçta 4 yenilgi alarak kötü bir seriye imza attı. Kupada ikinci olarak bu sezon şampiyonluğun en güçlü adalarından birisi konumunda bulunduğunu gösteren Yeşil-Kırmızılılar, ilk 6 haftada sadece iki kez kazanma başarısı gösterdi.
Türkiye Erkekler Basketbol Ligi’ndeki ekibimiz Semt77 Yalovaspor Basketbol, ilk 6 haftada sadece 2 kez parkeden üstünlükle ayrıldı. Yeşil-Kırmızılılar, son olarak geçtiğimiz hafta sonunda deplasmanda zirvedeki Büyükşehir Hastane Konyaspor’a 90-83’lük skorla mağlup olmaktan kurtulamadı.
En farklı yenilgi Gemlik’e..
Kupa macerası sonrası ligin ilk haftasında deplasmanda BUDO Gemlik Basketbol ile karşılaşan Semt77 Yalovaspor, rakibine 81-72 yenilerek ilk 6 haftadaki en farklı mağlubiyetini aldı. İkinci haftada kupada iki kez boyun eğdiği Sigortam.net ile kozlarını paylaşan Yeşil-Kırmızılılar, 86-83’lük yenilgiyle yeni sezona istediği startı veremedi. Üçüncü haftada sahasında Ankara Anadolu Basket’i 76-67 ile geçen 12 Dev Adam, dördüncü haftada deplasmanda Merkezefendi Belediyesi’ne 73-69 mağlup olmaktan kurtulamadı. Beşinci haftada evinde Akhisar Belediyesi’ni 75-49 devirerek bu sezonki en farklı galibiyetine ulaşan temsilcimiz, altıncı haftada Konyaspor’a deplasmanda 90-83’lük skorla boyun eğmiş oldu.