KORONAVİRÜS EK TEDBİRLERİ ESNAFA TEBLİĞ EDİLDİ – Kent 77 TvKent 77 Tv
KORONAVİRÜS EK TEDBİRLERİ ESNAFA TEBLİĞ EDİLDİ
168
04 Kasım 2020 - 10:24
Yalova Belediyesi Zabıta Müdürlüğüne bağlı ekipler Koronavirüs Ek Tedbirler Genelgesi kapsamında alınan önlemleri esnaflara tebliğ etmeye başladı.
03.11.2020 tarihinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanan Cumhurbaşkanlığı Kabinesinde 81 ili kapsayacak yeni kararlar alındı. Alınan kararlar doğrultusunda Sağlık Bakanlığı “Covid­19 Salgın Yönetimi ve Çalışma Rehberi” ile ilgili genelge kapsamında Yalova Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri mevcut işyerlerine tebligatla bilgilendirmede bulundu.
Genelgede belirlenen kural ve önlemler doğrultusunda yürütülen denetim faaliyetlerinin vatandaşlarımızın kalabalık şekilde bulunabildiği pazaryeri, market, otogar, toplu ulaşım aracı, cadde/sokak, park ve bahçeler, alışveriş merkezleri gibi yerlerde yoğunlaşmanın sağlanmamasının önüne geçilmesi yönünde çalışmalar yapılacak ve bu noktalarda denetimler arttırılacak.
İŞYERLERİ 22.00’DE KAPANACAK
Ayrıca genelge kapsamında Yalova Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, evlere paket servis ve gel­al şeklindeki uygulamalar hariç olmak üzere lokanta, restoran, pastane, kafe, kafeterya gibi yeme­içme yerleri (içkili /içkisiz ayrımı olmaksızın), kahvehane, kıraathane ve çay ocakları, berber, kuaför, güzellik merkezi gibi işyerleri, nikah/düğün salonları, halı sahalar ve spor salonları, internet kafeler / salonlar ve elektronik oyun yerleri, bilardo salonları ve lunaparklar, tiyatro, sinema ve konser salonları, yüzme havuzu, hamam, kaplıca, sauna vb. yerlerin 04-11-2020 Çarşamba günü en geç saat 22.00’de kapanmalarının sağlanması yönünde esnafları bilgilendirdiler.

Yazar

GÜNDEMKent77 Tv HaberSİYASETYalova HaberleriYEREL HABERLER
AHMEDİYE GÖLETİ DEFNE KOKULARINA DOYACAK
GÜNDEMKent77 Tv HaberSİYASETYalova HaberleriYEREL HABERLER
‘YALOVA BENİM KENTİMDİR’ ORTAOKULLAR ARASI BİLGİ YARIŞMASI
GÜNDEMKent77 Tv HaberSİYASETYalova HaberleriYEREL HABERLER
YALOVA BELEDİYESİ, VEKTÖRLE MÜCADELEYE HIZ VERDİ
GÜNDEMKent77 Tv HaberSİYASETYalova HaberleriYEREL HABERLER
BAŞKAN GÜREL SÖZÜNÜ TUTTU
GÜNDEMKent77 Tv HaberSİYASETYalova HaberleriYEREL HABERLER
ALTINOVA’DA MARKETLERE SIKI DENETİM

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

WhatsApp
Kent77 WhatsApp Hattı
Kent77 Tv & Dijital Platform
Haber, İhbar, Mesaj ve Bilgi Hattına Hoş geldiniz