Türki cumhuriyetlerden gelerek Yalova Üniversitesi’nde eğitim gören öğrenciler için Konyalova Derneği Özbek Pilav Etkinliği düzenledi.
Proje yöneticilerinden Meryem Buhari’nin organize ettiği toplantı Konyalova Derneği’nde yapıldı. Proje yöneticilerinden Ali Ezgi ve Uğur Daban ile İcra Kurulu Üyeleri Tekin Sarıçam, Ayşe Özkılıç ve Selma Ayhan ile 12 bursiyer katıldı. Dernek Başkanı Uğur Daban ise öğrencilere lokallerinden yararlanabileceğini 27-28 Kasım yapılacak Konya Gezisi olduğunu, buna ücretsiz katılabileceklerini” söyledi.
Sonraki aşamada proje kapsamında tüm yönetici, eğitim gönüllüsü ve bursiyerlerin katılacağı bir İznik Gezisi olduğunu da belirten proje dernek yöneticilerinden Ahmet Buharisi ise Türk İllerinde Bir Güleryüz Projesi Platformu’nun örnek çalışmalar yaptığını kaydetti.