Yalova Belediyesi tarafından Kültür ve Sosyal İşleri Müdürlüğü bünyesinde Şubat ayı içerisinde çocuklar için hazırlanan etkinlikler, 1 Şubat Cumartesi günü ‘Kırmızı Başlıklı Kız Kötülere Karşı’ isimli tiyatro oyunu ile başlıyor.
Şubat ayı içinde sergilenecek oyunların üçü tiyatro, ikisi ise müzikli tiyatro gösterisi olacak. Oyunlar, Cumartesi günü 13:00 ve 15:00 saatlerinde iki seans olarak sahnelenecek. İlk oyun 1 Şubat Cumartesi günü ‘Kırmızı Başlıklı Kız Kötülere Karşı’ isimli tiyatro oyunuyla başlayıp akabinde 8 Şubat ‘Şeker Nine’nin Çiftliği’, 15 Şubat ‘Karlar Ülkesinde’, 22 Şubat ‘Abur Cubur Habur Hupur’ ve son olarak 29 Şubat ‘Sevimli Palyaçolar İş Başında’ isimli oyunlarla son bulacak.
Tiyatro Yazarı Sabahattin Engin ve Eşi Coğrafya Öğretmeni Mesude Engin Çocuk Tiyatrosu ve Kütüphanesi’nde sahnelenecek çocuk oyunlarına girişler ücretsiz olacak.