Türkiye Erkekler Basketbol Ligi’nde üçüncü hafta, oynanmayan iki maç dışında geride kaldı. Potadaki ekibimiz Semt77 Yalovaspor, sahasında Ankara Anadolu Basket’i 76-67 devirerek bu sezonki ilk galibiyetine ulaştı.
Türkiye Basketbol Federasyonu’nun düzenlediği Erkekler Basketbol Ligi’nde üçüncü hafta müsabakaları yapıldı. İki maç dışında oynanan 6 karşılaşmada nefes kesen mücadeleler oldu. Ligdeki temsilcimiz Semt77 Yalovaspor, evinde Anadolu Basket’i geçerek 2020-2021 sezonundaki ilk galibiyetini aldı.
Bornova lider..
Ligin üçüncü hafta müsabakaları kapsamında; İzmir temsilcisi Bornova Belediyesi, deplasmanda İstanbul Basket’i 81-64’lük skorla geçerek haftanın en farklı galibiyetine imza attı. Bu sonuçla Bornova, 3’te 3 galibiyetle ve averajla ilk sırayı aldı. Ligin şampiyonluk adaylarından Sigortam.net, sahasında Denizli Merkezefendi Belediyesi’ni 70-68’lik skorla devirdi ve Bornova’nın ardından 3 galibiyetle ikinci sırada haftayı kapadı.
Semt77 Yalovaspor siftah yaptı..
Bu sezon şampiyonluğu hedefleyen Semt77 Yalovaspor, sahasında Ankara Anadolu Basket’i ağırladı. Yeşil-Kırmızılı takımımız, rakibini 76-67’lik skorla mağlup etmesini bildi ve haftanın en farklı ikinci galibiyetini elde edip bu sezonki ilk zaferine ulaştı. Haftanın diğer maçlarında; Düzce Belediyesi, sahasında Manisa Büyükşehir Belediyesi’ni 75-71 ile geçti. BC Konyaspor ise deplasmanda Mamak Belediyesi’ni 70-66 yenmesini bildi.
Gemlik’e Akhisar freni..
İlk iki haftada aldığı galibiyetlerle dikkat çeken BUDO Gemlik Basket, sahasında Akhisar Belediye ile kozlarını paylaştı. Kıran kırana geçen maçı Bursa ekibi, 81-80 kaybetti ve bu sezonki ilk mağlubiyetini aldı. Finalspor-Kocaeli BŞB Kağıtspor ve Samsunspor-Balıkesir BŞB karşılaşmaları ileri bir tarihe ertelendi.