Ligde haftalardır galibiyete hasret kalan ve 5-1’lik Çayırova yenilgisi öncesinde kadrodaki 7 oyuncusu takımdan ayrılan Kadıköyspor’u ligin son 4 maçında zor günler bekliyor. Temsilcimizin son iki sırada yer almaması için en az 6 puan alması gerekiyor.
Spor Toto Bölgesel Amatör Lig 10. Grup’ta alt sıralardan kurtulma mücadelesi veren Kadıköyspor, kümede tutunmaya çalışıyor. Haftalardır kazanamayan ve 3 puana hasret kalan Kırmızı-Siyahlılar, son olarak 22. haftada evinde Çayırovaspor’a 5-1’lik skorla boyun eğmişti. O maç öncesinde takımda bazı tatsızlıklar yaşanmış ve 7 oyuncu Kadıköyspor’dan ayrılmıştı. Transfer sezonu da kapanması nedeniyle dışarıdan oyuncu alamayan Kırmızı-Siyahlı ekibimiz, Çayırova karşısında hezimet yaşamıştı. Şuanda 20 puanla küme düşme potasının bir basamak üstü olan 12. sırada bulunan Kadıköyspor’u son dört maçlık periyotta zorlu haftalar bekliyor. Koronavirüsü nedeniyle ara verilen ligin Mayıs ayında başlatılması planlanırken; Kırmızı-Siyahlı takımımız Kadıköyspor’un bu son dört haftada en az 6 puan toplaması gerekiyor. 23. haftada deplasmanda Torbalıspor ile karşılaşacak Kadıköy, 24. haftada sahasında Sultangazispor ile yarışacak. 25. haftada İzmirspor deplasmanına gidecek temsilcimiz, grubun son haftasında evinde Beşyüzevlerspor’u ağırlayacak ve lige nokta koyacak. Sezonu son iki sırada bitirmediği takdirde Yalovaspor’un 3. Lig’e çıkma durumuna göre Kadıköy ya BAL biletini dördüncü kez alacak ya da play-out oynayacak. Kırmızı-Siyahlılar, son iki sırada kendine yer bulursa direkt olarak Yalova Süper Amatör Küme’ye düşecek.