Ligin ikinci yarısında çıkış yakalamak isteyen ve kadrosunu buna göre şekillendiren Kadıköyspor, sürpriz bir transfere imza attı. Kırmızı-Siyahlılar, Acarspor ile 1. Amatör Küme’de şampiyonluk yaşayan Mutluhan Ar ile anlaştı.
Spor Toto Bölgesel Amatör Lig 10. Grup’taki temsilcilerimizden Kadıköyspor, genç bir ismi kadrosuna dahil etti. Geçtiğimiz Pazar günü 1. Amatör Küme B Grubu’nun son hafta maçında 2-0 geriden gelip Armutlu Esnafspor’u 3-2 deviren Acarspor’da iki gole imza atıp takımının Süper Amatör Küme’ye yükselmesinde pay sahibi olan Mutluhan Ar, ikinci devrede Kırmızı-Siyahlı formayı giyecek.
Hücumda etkili silah..
Acarspor’un bu sezon şampiyonluktaki en büyük kozlarından olan 19 yaşındaki Mutluhan Ar, attığı goller ve sergilediği futbolla sadece Yalova’daki değil, il dışındaki birçok kulübün de radarına takıldı. Ancak sporcunun eğitimi konusunda Yalova’yı tercih etmesi nedeniyle devreye giren Kadıköyspor, başarılı futbolcuyla her konuda anlaştı. Her iki kanatta da oynayabilen Mutluhan, etkili hücum silahı olarak biliniyor. Yetenekli oyuncunun, BAL’da ikinci yarıda patlama yapmak isteyen Kadıköyspor’un hücumdaki en önemli oyuncularından biri olması bekleniyor.
Elmalıkspor’da başladı..
19 yaşındaki Mutluhan, futbola 2013 yılında Elmalıkspor’da başladı. Siyah-Beyazlı kulübün altyapısından yetişen genç oyuncuyu aynı yıl Acarspor, altyapısına dahil etti. Yaklaşık 6 yıldır Acarspor formasıyla birçok yaş kategorisinde top koşturan Mutluhan, Sarı-Lacivertlilerle 2019-2020 sezonnda 1. Amatör Küme’de şampiyonluk sevinci yaşadı.