Kadıköyspor, ligin 19. haftasında evinde son sıradaki Bucaspor ile karşılaştı. Kırmızı-Siyahlılar, rakibine 3-2 boyun eğdi ve kötü gidişini sürdürdü.
Spor Toto Bölgesel Amatör Lig 10. Grup’taki temsilcimiz Kadıköyspor kendini ateşe attı. 19. haftada son sıradaki Bucaspor’u ağırlayan Kırmızı Siyahlılar maçı 9 kişi tamamlayan rakibine 3-2’lik skorla mağlup oldu. Karşılaşmaya iki takım da tempolu başladı. 20. dakikada Buca atağında Kadıköy’den Ersel’in topa elle dokunması sonucunda maçın hakemi Burak Akyel beyaz noktayı gösterdi. Topun başına geçen Burak Tenşi takımını 1-0 öne geçirdi. Bu golden 5 dakika sonra duran top kazanan Kadıköyspor’da Mustafa Ün’ün ceza sahasına gönderdiği topu uzaklaştırmaya çalışan Barış Tenşi’nin ters vuruşu direkten kornere çıktı. 30. dakikada ise Levent Kaya’nın soldan kullandığı korner atışında arka direkte Ersel’in yerden vuruşunu Buca savunma oyuncusu Ömer Yılmaz çizgiden çıkarttı. İlk yarı İzmir ekibinin 1-0’lık üstünlüğüyle sona erdi.
Düelloya sahne oldu..
İkinci yarıya Kadıköyspor baskılı başladı. 57. dakikada ikili mücadele sonrasında topu kazanan Uğurcan Taşdemir ceza sahası yayı üzerinden harika vuruşla topu ağlarla buluşturarak skoru 1-1 yaptı. Golden sonra konuk ekipte Barış Tenşi kırmızı kart görerek takımını 10 kişi bıraktı.
Yaşanan olayların üstünden 3 dakika sonra Bucaspor’da Tunahan Yıldırım aynı güzellikte vurarak takımını yeniden 2-1 öne geçirdi. Dakikalar 78’i gösterdiğinde Özkan’la atağa kalktı. Genç futbolcu arkadaşı Fatih Çelebi ile topu buluşturdu. Fatih’in altı pasa gönderdiği topu Bayrak Erkek golle sonuçlandırdı. 2-2’ye gelen maçın 80. Dakikasında Bucaspor’da Yekta Sönmez gole imzasını atarak takımını 3-2 öne geçirdi. 85. dakikada ise Kaıdköyspor’da Bayram Erkek’in attığı gol ofsayt gerekçesiyle iptal edildi. 90+1’de İzmir ekibinde bu kez Ege Mert Bilgili kırmızı kart gördü. 9 kişi kalan Bucaspor 8 dakikalık uzatma bölümünde Kadıköyspor’a karşı kalesini gole kapatınca maçtan 3-2’lik skorla üstün ayrılmış oldu.
Saha: Amatör Saha 1
Hakemler: Burak Akyel xx, Cafer Mamak xx, Osman Karatay xx
Kadıköyspor: Şuayip Oğuzhan Demircan x, Ersel Ferdi Eren xx, Mustafa Ün x(Dk.38 Atilla Atasoy xx), Burhan Varol xx, Kaan Özkan xx, Hüseyin Arslan xx, Uğurcan Taşdemir xxx(Dk.65 Mehmet Durukan x), Fatih Çelebi xx, Bayram Erkek xxx, Levent Kaya xx, Durmuş Özkan Şay xx
Bucaspor: Engin Kaya xxx, Halil Aydın xxx, Çetin Can Kent?(Dk.6 Furkan Hürkürek xx), Ömer Yılmaz xxx, Yekta Sönmez xxx(Dk.86 Tunahan Yıldırım?), Batuhan Uğurgil xxx, Bartu Gökçen xxx(Ege Mert Bilgili?), Barış Tenşi xxx, Sabahattin Destici xxx, Tunahan Yılmaz xxx, Salih Engin xxx
Goller: Dk.57 Uğurcan Taşdemir, Dk.77 Bayram Erkek(Kadıköyspor), Dk.22(Pen) Barış Tenşi, Dk.60 Tunahan Yıldırım, Dk.80 Yekta Sönmez(Bucaspor)
Sarı kartlar: Burhan Varol, Bayram Erkek, Durmuş Özkan Şay, Soner Yavuz, Hüseyin Arslan(Kadıköyspor), Engin Kaya, Tunahan Yılmaz, Furkan Hürkürek, Tunahan Yıldırım, Yekta Sönmez, Ege Mert Bilgili(Bucaspor)
Kırmızı kartlar: Dk.58 Barış Tenşi, Dk.90+1 Ege Mert Bilgili(Bucaspor)