İNCE, ERDOĞAN’A 20 BİN LİRA TAZMİNAT ÖDEYECEK – Kent 77 TvKent 77 Tv
İNCE, ERDOĞAN’A 20 BİN LİRA TAZMİNAT ÖDEYECEK
691
24 Ocak 2020 - 8:39

24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanlığı seçimleri döneminde karşı karşıya gelen Recep Tayyip Erdoğan ve Muharrem İnce seçim dönemi birbirlerine açtıkları tazminat davalarının sonuçları belli oldu.

 24 Haziran seçim dönemi iki tarafın rekabetinde gerilim hiç azalmamıştı. Kampanya sürecinde iki tarafın birbirine sarf ettiği sivri ifadeler gündemden düşmüyordu. Sürekli bir polemik içerisine giren siyasiler daha sonra kullanılan bazı ifadeler sebebiyle karşılıklı olarak konuyu mahkemeye taşımıştı. 21 Ocak tarihinde Muharrem İnce’nin Cumhurbaşkanı Erdoğan’a açtığı 100 bin liralık davanın sonucu belli oldu. İnce’nin avukatı seçim dönemi müvekkili ile Erdoğan arasında karşılıklı isnatların olduğunu, İnce’nin bu isnatları hak etmediğini belirtti. Cumhurbaşkanı Erdoğan ise İnce aleyhine 20 bin liralık tazminat talebinde bulunmuştu. Davanın sonucunda Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “emirleri Pensilvanya’dan alıyor” sözlerinin siyasi eleştiri maksatlı olduğuna karar verildi ve İnce’nin tazminat talebi reddedildi.

İnce 20 bin lira tazminat ödeyecek

Muharrem İnce, Balıkesir mitinginde Nasuhi Güngör’ün “Yenilikçi Hareket” kitabının 89’uncu sayfasını işaret ederek Erdoğan’ın Fetullah Gülen ile görüştüğünü ifade etmişti. Mahkeme iddiayı reddederek kişilik haklarını ihlal sebebiyle Muharrem İnce için işleyen faizlerle birlikte 20 bin lira tazminat cezası kararı verdi.

Yazar

GÜNDEMKent77 Tv HaberSİYASETYalova HaberleriYEREL HABERLER
BAŞKAN FAZLACA MAHALLE VE KÖY TOPLANTILARINA BAŞLADI
GÜNDEMKent77 Tv HaberSİYASETYalova HaberleriYEREL HABERLER
YALOVA BELEDİYESPORLU NARMİN, TÜRKİYE 2.Sİ OLDU
GÜNDEMKent77 Tv HaberSİYASETYalova HaberleriYEREL HABERLER
ÇİFTLİKKÖY BELEDİYESİ’NİN GİTAR KURSLARINA BÜYÜK İLGİ
GÜNDEMKent77 Tv HaberSİYASETYalova HaberleriYEREL HABERLER
YALOVA BELEDİYESPOR KULÜPLER SIRALAMASINDA 4. OLDU

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

WhatsApp
Kent77 WhatsApp Hattı
Kent77 Tv & Dijital Platform
Haber, İhbar, Mesaj ve Bilgi Hattına Hoş geldiniz