Süper Amatör Küme ekiplerinden Altınova Belediyespor, ligin şampiyon olarak tamamlamak ve Bölgesel Amatör Ligi’ne yükselmek istiyor.
2019-201920 futbol sezonunda Yalova Süper Amatör Küme’de 11 haftalık ilk yarı maratonu tamamladı. İlk yarıyı, Sarı-Yeşilli ekip Altınova Belediyespor lider tamamladı. Oynadığı karşılaşmalarda 9 galibiyet, 1 beraberlik ve 1 mağlubiyet alarak 28 puan toplayan Altınova Belediyespor devre arasına lider girdi. Sarı-Yeşilli ekibi 1 puan gerisinde olan Safranspor 27 puanla takip etti. Üçüncü sırada ise yine 27 puanı bulunan Çınarcık Belediyespor yer aldı.
Altyapı meyvesini verdi..
Sezon başında genç bir kadro ile yola çıktıklarını ifade eden Altınova Belediyespor Teknik Direktörü Abdurrahman Güneş, “Altınova Belediyespor altyapı antrenörümüz Senad İbriç, Veysel Kedik ve Rızvan Alemdar hocalarımızın yetiştirip bize verdiği 11 altyapı oyuncusu inşallah bu yolun sonunda ağabeyleriyle birlikte şampiyonluğu görecek. Devre arasında yapacağımız birkaç takviyeyle inşallah arzuladığımız şampiyonluğu sezon sonunda yakalayacağız. Gün birlik günüdür. Taraftarımızın, takımı desteklemeye devam etmelerini istiyoruz. Altınova’nın genç yeteneklerine taraftarımızın desteği çok önemlidir” ifadelerini kullandı.
Oral’a teşekkür etti..
Sarı-Yeşillilerin çalıştıcısı Güneş, açıklamasını şöyle sürdürdü: “Teknik heyet olarak, bize her türlü desteği veren belediye başkanımız Dr.Metin Oral ve meclis üyelerimize, Kulüp Başkanımız Sedat Ok ve yönetim kurulumuza, Futbol Şube Sorumlumuz Fevzi Arıcı’ya, güvenimizi ve desteklerimizi boşa çıkarmayan aslan yürekli futbolcularımıza canı gönülden teşekkür ediyorum.”