İL MÜDÜRÜ PARILDAR, ‘DÜNYA ÇİFTÇİLER GÜNÜ’NÜ KUTLADI – Kent 77 Tv Yalova'nın TelevizyonuKent 77 Tv Yalova'nın Televizyonu

Kent 77 Tv Yalova'nın Televizyonu

İL MÜDÜRÜ PARILDAR, ‘DÜNYA ÇİFTÇİLER GÜNÜ’NÜ KUTLADI
124
14 Mayıs 2022 - 8:37

Yalova İl Tarım ve Orman Müdürü Suat Parıldar, Yalovalı çiftçilerin 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü’nü kutladı.

 

14 Mayıs’ın ‘Uluslararası Tarım Üreticileri Federasyonu’nun kuruluş tarihi olduğunu hatırlatan Parıldar, “Bugün 1984 yılından beri her yıl ‘Dünya Çiftçiler Günü’ olarak kutlanmaktadır. 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü Uluslararası Tarım Üreticileri Federasyonu’na üye tüm ülkelerde aynı zamanda kutlanmaktadır.

Bugün de gerçekleştirilen çeşitli faaliyetlerle dünyanın her tarafında tarımsal üretim yoluyla insanlığın ihtiyaç duyduğu gıda üretimini gerçekleştiren çiftçilik mesleğinin toplum için taşıdığı önemin ortaya konulması, çiftçilik mesleğine ve bu mesleğin sorunlarına kamuoyunun dikkatinin çekilmesi hedeflenmiştir.

Her yıl çeşitli etkinliklerle kutladığımız Dünya Çiftçiler Günü, ülkemiz tarımının ve ona emek katan üreticilerimizin değerini hatırlamanın yanında tarıma dair gelecek planlamasını konuşabilmek açısından da çok önemlidir.

Cumhurbaşkanımızın da her platformda ifade ettiği gibi 21’inci yüzyılda da tarım ve gıda; su, enerji ve teknolojiyle beraber stratejik sektör olma konumunu sürdürmekte olup güçlü bir ülke kendini tarım, hayvancılık ve gıda alanlarında ispatlamış olan ülkedir.

Sayın Bakanımızın ifadesiyle de Savunma sanayinden daha önemli bir yer tutan tarım, ülkemiz için bir milli güvenlik meselesidir.

Bu doğrultuda ‘Tarlada izi olmayanın sofrada yüzü olmaz’ şiarından yola çıkarak toprağımıza gönül verip çalışmayı ve üretmeyi yaptığımız işin aslı saymamız, siz değerli çiftçilerimizi ve bizleri yarınımız için bugünden üretmeye başlamak ve hiç durmadan çalışmak hedefinde buluşturmaktadır.

Bu hedefimiz doğrultusunda, İl Müdürlüğü olarak var gücümüzle çalışmaya devam ediyoruz.

Bu inançla, toprağımıza emek ve sevgi veren, Tarlasında, bahçesinde, gece gündüz demeden çalışarak ailesine, evine ve ülkemize üretimle destek veren çiftçilerimizi gönülden kucaklıyor, bereketli yarınlar için, ben ve ekibim çalışmaya devam etmekten mutluluk duyacağımızı ifade etmek istiyorum.

Ürününüz bol, kazancınız bereketli olsun dileklerimle ‘Dünya Çiftçiler Günü’nüzü kutluyorum” dedi.

 

#yalova #kent77 #kent77tv #yalovatarımormanmüdürlüğü #yalovatarım #dünyaçiftçilergünü #suatparıldar #receptayyiperdoğan #tarım #ziraat #UluslararasıTarımÜreticileriFederasyonu

Yazar

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

WhatsApp
Kent77 WhatsApp Hattı
Kent77 Tv & Dijital Platform
Haber, İhbar, Mesaj ve Bilgi Hattına Hoş geldiniz