Yalova İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı birimler suçun önlenmesi, suça karışan şahısların tespiti ve suç eşyalarının ele geçirilmesine yönelik yapılan sabit uygulamalar ve önleyici devriye faaliyetleri neticesinde;
25.02.2024 tarihinde Asayiş Şube Müdürlüğü Motosikletli Polis Timleri görevlilerimizce idaremiz Dere Mahallesinde bir olaya müdahale edildiği esnada olay yerinde bulunan S.Ç. isimli şahıstan 1 adet WALTER marka ruhsatsız tabanca ve bu tabancaya ait 9 adet fişek ele geçirilmiştir.
25.02.2024 tarihinde Çınarcık İlçe Emniyet Müdürlüğümüz görevlilerince Çamlık Mahallesinde meydana gelen Genel Güvenliğin Kasten Tehlikeye Sokulması olayına müdahale edildiği esnada olay yerinde bulunan yaşı küçük şahıstan 1 adet BLOW MAGNUM MOD92 ibareli kurusıkı tabanca ele geçirilmiştir.
26.02.2024 tarihinde Asayiş Şube Müdürlüğü Motosikletli Polis Timleri görevlilerimizce durumundan şüphelenilerek durdurulan 34*** plaka sayılı araç içerisinde bulunan R.G. isimli şahıstan 1 adet üzerinde UNIQUE FRENCH MİLİTARY ibaresi bulunan ruhsatsız tabanca ve bu tabancaya ait 6 adet fişek ele geçirilmiştir.
26.02.2024 tarihinde Asayiş Şube Müdürlüğü Motosikletli Polis Timleri görevlilerimizce durumundan şüphelenilerek durdurulan 06*** plaka sayılı araç içerisinde bulunan Ö.S. isimli şahıstan 1 adet COLT’S marka ruhsatsız tabanca ve bu tabancaya ait 8 adet fişek ele geçirilmiştir.
Şüpheli şahıslar hakkında gerekli adli işlemler başlatılmıştır.
“Yalova İl Emniyet Müdürlüğü olarak toplumun huzur ve güvenliğinin sağlanması, meydana gelebilecek yaralanmalar ve maddi zararların önlenmesine yönelik mücadelemiz kararlılıkla sürdürülecektir.”