Suriye’nin İdlib bölgesinde hava saldırısı şehit düşen askerlerimiz, ülke genelinde olduğu gibi Yalova’daki spor müsabakalarında da unutulmadı.
Suriye’nin İdlib bölgesinde yapılan hava saldırısı sonucu şehit düşen askerlerimiz için tüm Türkiye’de olduğu gibi Yalova’da da spor müsabakalarında anma programı gerçekleştirildi. Tekerlekli Sandalye Basketbol 1. Ligi’nde ilk 3 mücadelesi veren Yalova Ortopedikler Spor Kulübü’nün sahasında oynadığı Tuzla maçı öncesinde şehitlerimiz için saygı duruşunda bulunuldu. Maçın devre arasında da ‘Başımız sağolsun’ yazılı pankart açıldı.
Tüm salon ayakta..
Diğer yandan Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi’ndeki ekibimiz Yalova VİP Gençlikspor’un Urla Belediyesi’ni ağırladığı müsabakada da şehitlerimiz unutulmadı. Maç öncesinde saygı duruşunda bulunuldu ve ardından İstiklal Marşı okundu. Türkiye Erkekler Basketbol Ligi’ndeki temsilcimiz Semt77 Yalovaspor Basketbol’un seyircisi önünde Konyaspor ile oynadığı mücadele öncesinde de yine şehitlerimiz için saygı duruşunda bulunuldu. Tribünlerdeki taraftarlar da yine saygı duruşunda bulundu. Ayrıca Semt77 Yalovasporlu oyuncular, Konyaspor basketbolcularıyla birlikte parkeye ‘Kalbimizle duamızla Mehmetçiğin yanındayız’ yazılı pankart ile çıktılar. İki takım oyuncularının bu davranışı, tribünlerden alkış aldı. Ayrıca maç boyunca tribünlerden ‘Şehitler ölmez vatan bölünmez’ tezahüratları yapıldı.