Çiftlikköy Belediyespor’un da yer aldığı Türkiye Kadınlar Voleybol 1. Lig A Grubu’nda 7. hafta heyecanı yaşandı. Kırmızı-Siyahlı ekibimizin Karşıyaka ile oynaması gereken maç, konuk takımdaki pozitif vakalar ve karantina süreci nedeniyle ileri tarihe ertelendi. İzmir temsilcisi Göztepe’yi set vermeden yenen İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü, namağlup bir şekilde zirvede yalnız kaldı.
Türkiye Voleybol Federasyonu’nun düzenlediği Sigortashop Kadınlar Voleybol 1. Lig A Grubu’nda 7. hafta da geride kaldı. Grupta iki müsabaka, karantina süreci nedeniyle ileri tarihe ertelendi. Liderlik yarışının tüm hızıyla sürdüğü filede lider İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü, sahasında Göztepe’yi ağırladı. Rakibini 3-0’lık skorla geçen İstanbul temsilcisi, oynadığı 6. maçını da zaferle noktalamasını bildi ve liderliğini sağlamlaştırdı.
Vakıfbank’a Altınoluk engeli..
Zirve ortaklarından Vakıfbank, evinde Edremit Belediyesi Altınoluk ile kozlarını paylaştı. İstanbul temsilcisi, rakibine 3-0 boyun eğdi ve bu sezonki ikinci yenilgisini alarak 16 puanla ikinci sırada haftaya nokta koydu.15 puana çıkan Altınoluk ise averajla üçüncü sırada kendine yer buldu. Haftanın diğer müsabakalarında; Özel Gelişim Koleji, tie-break’e giden maçta Fenerbahçe’yi 3-2 devirdi. Çanakkale Belediyesi de Büyükçekmece Voleybol Akademi deplasmanından 3-0’lık galibiyetle ayrıldı. Mehmet Erdem Marmara Akademi-İzmirspor ve Çiftlikköy Belediyespor-Karşıyaka maçları, TVF tarafından ileri bir tarihe ertelendi.