Çiftlikköy Belediyespor’un da yer aldığı Türkiye Kadınlar Voleybol 1. Lig A Grubu’nda 7 maçın tamamını kazanan İstanbul Büyükşehir Belediye Spor Kulübü, şampiyonluk yolunda emin adımlarla ilerliyor.
Türkiye Sigorta Shop Kadınlar Voleybol 1. Ligi A Grubu’nda 8. hafta öncesinde 20 puanla zirvede İstanbul Büyükşehir Belediyespor Kulübü oturuyor. Turuncu Mavili ekip şuana kadar oynadığı 7 maçın tamamını kazanmayı başardı. İstanbul temsilcisini 6 galibiyet ve 18 puanla Edremit Belediyesi Altınoluk ve 5’er galibiyeti bulunan 16 puanlı Vakıfbank ile 15 puanlı Çanakkale Belediyespor takip ediyor. Son iki sırada ise 1 galibiyeti bulunan 3 puana sahip Özel Gelişim Koleji ve galibiyet yüzü göremeyen 1 puanlı Mehmet Erdem Marmara Akademi bulunuyor.
Özel Gelişim’den Kanarya’ya geçit olmadı..
7. hafta maçları kapsamında Özel Gelişim Koleji ilk galibiyetini Fenerbahçe’yi 3-2 yenerek aldı. Vakıfbank ise sahasında Edremit Belediyesi Altınoluk takımına 3-0 boyun eğdi. Şampiyonluk adayı İstanbul BBSK galibiyet serisine Göztepe’yi 3-0 yenerek devam etti. Büyükçekmece Voleybol Akademi evinde Çanakkale Belediyesi’ne 3-0 yenildi. Mehmet Erdem Marmara Akademi-İzmirspor ve Çiftlikköy Belediyespor-Karşıyaka maçları ise KOVİD-19 vakaları nedeniyle ileri bir tarihe ertelendi. Sigorta Shop Kadınlar Voleybol 1. Ligi A Grubunun dördüncü hafta maçları da 7. Haftanın ardından hafta arasında oynanırken Çiftlikköy Belediyespor, Edremit Belediyesi Altınoluk’a konuk olduğu maçtan 3-0 yenilgiyle ayrıldı. Lider İstanbul BBSK ise konuğu olduğu Büyükçekmece Voleybol Akademi engelini 3-1’lik skorla geçmesini bildi.