HEMŞEHRİ DERNEKLERİ BULUŞMASI’NA BİNLERCE KİŞİ KATILDI – Kent 77 TvKent 77 Tv

Kent 77 Tv

HEMŞEHRİ DERNEKLERİ BULUŞMASI’NA BİNLERCE KİŞİ KATILDI
118
19 Eylül 2022 - 13:08

Yalova Valiliği ve Yalova Belediyesi’nin ortaklaşa düzenlediği “Hemşehri Dernekleri Buluşması” 10 gün boyunca birbirinden güzel etkinliklere imza attı.

Gazipaşa Caddesinin sonundaki alanda yapılan etkinlikte, yöresel ürünlerin de tanıtımı yapıldı. Hemşehri Dernekleri Buluşması, 13 derneğin katılımıyla gerçekleşti. Grup İmera, Mehmet Demirbağ, Murat Köse, Eşref Üstün, Kovboy Yılmaz, Cüneyt Alaz ve Zeki Uçkan gibi sanatçılar birbirinden güzel şarkılarını seslendirdi.

Buluşmada birçok derneğin stantları kuruluydu ve yöresel ürünler, yemekler, kıyafetler alana gelen ziyaretçilere tanıtıldı. Yoğun ilgi gösterilen etkinlikte yöresel danslar edilerek yine yörelere ait türküler söylendi.

“HEMŞEHRİ DERNEKLERİ BULUŞMASININ İLKİNE İMZA ATTIK”

Başkan Vekili Tutuk, Yalova’da bulunan dernekleri buluşturarak güzel bir kültür şöleni yaşatıldığını belirtti. Tutuk, “Yalovamızda bir ilki daha hayata geçirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Valilik ve belediyemiz ortaklığında kültürlerimizi bir araya getirerek kaynaştırmak adına hemşehri dernekleri buluşmasının ilkine imza attık. Amacımız bu buluşmayı her yıl geleneksel hale getirmek. Derneklerimizle zaten sürekli iletişim halindeyiz. Bizler üzerimize düşen ne varsa yerine getirmeye her zaman hazırız. 10 gün boyunca süren buluşmamıza katılan dernek başkanlarımıza, yöneticilerine ve vatandaşlarımıza çok teşekkür ederim” dedi.

Yalova Valisi Muammer Erol, AK Parti Yalova Milletvekilleri Ahmet Büyükgümüş ve Meliha Akyol, Yalova Belediye Başkan Vekili Mustafa Tutuk ve eşi Gökşen Tutuk, Yalova İl Emniyet Müdürü Göksel Topaloğlu, İl Kültür ve Turizm Müdürü Şeref Tali, AK Parti Yalova İl Başkanı Muğlim Bağatar, Yalova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Bahçekapılı, Yalova Belediye Başkan Yardımcıları, dernek başkanları ve STK temsilcileri 10 gün süren dernekler buluşmasına katıldı.

 

 

Yazar

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

WhatsApp
Kent77 WhatsApp Hattı
Kent77 Tv & Dijital Platform
Haber, İhbar, Mesaj ve Bilgi Hattına Hoş geldiniz