Kent 77 Tv Yalova'nın Televizyonu

HAYRETTİN KARACA’YI ANMAK İÇİN YÜRÜDÜLER
39
18 Ocak 2022 - 13:52

 

TEMA Vakfı Yalova İl Temsilciliği Hayrettin Karaca’nın 2. ölüm yıldönümünde Teşvikiye-Balıkhane arasında “Hayrettin Karaca’yı Anma” yürüyüşü düzenledi.

 

“TOPRAK HEPİMİZİN YUVASI”

TEMA Vakfı Yalova İl Temsilcisi Arzu Demir etkinlikle ilgili yaptığı açıklamada; “TEMA Vakfı’nın varoluş nedeni yaşama yani toprağa sahip çıkmak ve korumaktır. Çünkü toprak hepimizin yuvası, gıdamızın yüzde 95’inin doğrudan ya da dolaylı kaynağı, habitatlarımızın dayanıklılık kaynağıdır.

Yaprak Dede olarak nitelediğimiz Ahmet Nihat Gökyiğit ile birlikte 1992 Yılında TEMA Vakfını kuran ve dünyanın en önemli çevre ödüllerinden birinin de sahibi olan Toprak Dedemiz merhum Hayrettin Karaca’yı ölümünün 2. yıldönümünde anısını yaşatmak amacıyla gönüllülerimizle birlikte Belediye Başkan Vekilimiz Sayın Mustafa Tutuk’un tahsis ettiği araçla Teşvikiye-Balıkhane arasında doğa yürüyüşü düzenledik.

“UMUT YEŞERTMEYE DEVAM EDECEĞİZ”

28 gönüllümüzle birlikte doğanın muhteşem manzarası eşliğinde sayın Fahrettin Yurtbay’ın rehberliğinde yaklaşık 10 kilometrelik harika bir yürüyüş yaptık.

Bu anlamlı etkinliğimizin gerçekleştirilmesinde bizlerden desteklerini esirgemeyen ve her fırsatta yanımızda olduklarını ifade eden Sayın Belediye Başkan Vekilimiz Mustafa Tutuk’a, rehberimiz Sayın Fahrettin Yurtbay’a ve çok değerli gönüllülerimize sonsuz teşekkürlerimi ifade etmek istiyorum.

Daha yaşanabilir bir gelecek için hep birlikte umut yeşertmeye devam edeceğiz” dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

WhatsApp
Kent77 WhatsApp Hattı
Kent77 Tv & Dijital Platform
Haber, İhbar, Mesaj ve Bilgi Hattına Hoş geldiniz