HAKSIZ FİYAT ARTIŞI VE STOKÇULUĞA KARŞI DENETİMLER DEVAM EDİYOR – Kent 77 Tv Yalova'nın TelevizyonuKent 77 Tv Yalova'nın Televizyonu

Kent 77 Tv Yalova'nın Televizyonu

HAKSIZ FİYAT ARTIŞI VE STOKÇULUĞA KARŞI DENETİMLER DEVAM EDİYOR
59
05 Aralık 2022 - 9:08

 

Altınova Belediyesi Zabıta Amirliği’ne bağlı ekipler, ilçedeki marketlere yönelik denetimlerine devam ediyor.

 

Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, halkın menfaati ve sağlığını korumak için ilçe genelinde ekiplerin denetimler gerçekleştirdiğini ifade etti.

Başkan Oral, “Sağlıksız ürünlerin satılmasına, haksız fiyat artışına ve stokçuluğa müsaade etmeyeceğiz” dedi.

 

Tüketici Kanunu hükmünce denetlendi

Altınova Belediyesi Zabıta Amirliği’ne bağlı ekipler, ilçedeki marketleri denetledi. Zabıta ekipleri; Tüketicinin Korunması Kanunu hükmünce, marketlerde fahiş fiyat ve raf ömrü denetimi yaptı.

Denetimlerde, gıda ve temel tüketim ürünlerine yönelik haksız fiyat artışı, gramaj ve raf ömrü kontrolleri de yapıldı. Ekipler, ürünlerin raf fiyatları ve kasa fiyatlarını karşılaştırıp son kullanma tarihlerini inceledi.

 

“Her an görevimizin başındayız”

Altınova Belediyesi Zabıta Amiri İlker Gülbahar, denetimlerin devam edeceğini belirterek, “Vatandaşlarımızın sağlıklı, hijyenik bir ortamda gönül rahatlığıyla alışveriş yapmaları için her an görevimizin başındayız. Halkımızın sağlığı ve güvenliğinin yanı sıra halkın ekonomisinin de takipçisiyiz” diye konuştu.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

WhatsApp
Kent77 WhatsApp Hattı
Kent77 Tv & Dijital Platform
Haber, İhbar, Mesaj ve Bilgi Hattına Hoş geldiniz