İlimizin başarılı güreşçilerinden olan Kırkpınar başpehlivanlarından Semih Turgut, Yalova Belediyespor’a transfer oldu.
Önceki yıllarda Altınova Belediyespor adına güreşen Kırkpınar başpehlivanlarından Semih Turgut, artık 2021 yılından itibaren Yalova Belediyespor adına güreşecek. Başarılı pehlivan, kendisini Yalova Belediyesporlu yapan sözleşmeye imza attı. 656. Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nde başaltı boyunda üçüncü olmasının ardından başarılı güreşçi başpehlivanlık kategorisine terfi etti. Semih Turgut 2018 yılında birçok organizasyonda yer alırken, 2019’da katıldığı organizasyonlarda adından sıkça söz ettirdi. Başarılı güreşçi İstanbul’da düzenlenen 4. Etnospor Kültür Festivali kapsamında organize edilen 3. Fetih Yağlı Güreşlerinde Er Meydanına çıkmış ve İsmail Balaban’la finalde kozlarını paylaşmıştı.
Bağatar ve Tutuk’la görüştü..
Yalova Belediye Başkan Vekili Mustafa Tutuk ve AK Parti Yalova İl Başkanı Muğlim Bağatar’la görüşmele yapan Semih Turgut, 2021 yılından itibaren Yalova Belediyespor adına Er Meydanı’na çıkacak. Yalova Belediyespor adına güreşeceğini sosyal medya hesabı üzerinden duyuran Turgut, “Bugünden itibaren Er Meydanlarında Yalova Belediyespor Kulübü adına güreş tutup kol bağlayacağım. Bu süreçte yanımda olan beni destekleyen Ak Parti Yalova İl Başkanım Muğlim Bağatar’a, Yalova Belediye Başkan Vekili Mustafa Tutuk’a ve Hakkı Bağatar hocama her zaman yanımda olan ustam Mehmet Taşçı’ya sonsuz teşekkürlerimi sunarım” ifadelerini kullandı.