GÜREL’DEN ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLAMA MESAJI – Kent 77 TvKent 77 Tv
GÜREL’DEN ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLAMA MESAJI
176
24 Kasım 2020 - 8:31
CHP Yalova İl Başkanı Mehmet Gürel, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle mesaj yayınladı.
Gürel, açıklamasında şunları kaydetti:
“Neresinden başlamalı bilemiyorum. Bir toplumdaki en önemli meslek oluşundan mı? Geleceğimizi şekillendiren emekçilerin öğretmenler olduğundan mı? Ne olabileceksek onların yönlendirmesiyle olabileceğimizden mi? Bilemiyorum. Ama bildiğim bir tek şey var. Öğretmenlik mesleğinin önemine her öğretmenler gününde tekrar tekrar vurgu yapmak yetersizdir artık. Geldiğimiz noktada önemli olan, konuşmamız gereken; bugün öğretmenlerimiz için neler yapılıp yapılmadığıdır. Verimliliklerini ve gelir seviyelerini arttırıcı, çalışma şartlarını iyileştirici, özlük haklarını sağlamlaştırıcı bir şeyler yapılıp yapılmadığıdır.
Meslek grupları içinde en önemli ve en itibarlı olması gereken öğretmenlik mesleği, günümüz Türkiye’sinde saray iktidarının eğitim sistemini yaz boz tahtası haline getirmesi yüzünden kaliteli içeriğini kaybetmek üzeredir. Öğretmenlerimize hakkettikleri değeri vermek için; “sözleşmeli ve ücretli öğretmenlik uygulaması kaldırılmalı ve tüm öğretmenler kadroya geçirilmelidir. Atanamayan öğretmenlerin ataması ivedi şekilde sağlanmalı ve tüm öğretmenlere 3600 ek gösterge verilmelidir. Okul ve derslik sayısı artırılarak, ikili eğitime ve birleştirilmiş sınıf uygulamasına son verilmelidir. “Bunların hiçbirini yapmayıp her yıl 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutlamak tüm eğitim camiasına yapılan bir saygısızlıktır.
Başöğretmenimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün devrimleri ve çağdaş eğitim yaklaşımları ışığında, tüm nesillerimizi tüm bu zorluklara rağmen yetiştiren fedakar öğretmenlerimizin gününü Cumhuriyet Halk Partisi Yalova Örgütü adına kutluyorum.”

Yazar

GÜNDEMKent77 Tv HaberSİYASETYalova HaberleriYEREL HABERLER
AHMEDİYE GÖLETİ DEFNE KOKULARINA DOYACAK
GÜNDEMKent77 Tv HaberSİYASETYalova HaberleriYEREL HABERLER
‘YALOVA BENİM KENTİMDİR’ ORTAOKULLAR ARASI BİLGİ YARIŞMASI
GÜNDEMKent77 Tv HaberSİYASETYalova HaberleriYEREL HABERLER
YALOVA BELEDİYESİ, VEKTÖRLE MÜCADELEYE HIZ VERDİ
GÜNDEMKent77 Tv HaberSİYASETYalova HaberleriYEREL HABERLER
BAŞKAN GÜREL SÖZÜNÜ TUTTU
GÜNDEMKent77 Tv HaberSİYASETYalova HaberleriYEREL HABERLER
ALTINOVA’DA MARKETLERE SIKI DENETİM

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

WhatsApp
Kent77 WhatsApp Hattı
Kent77 Tv & Dijital Platform
Haber, İhbar, Mesaj ve Bilgi Hattına Hoş geldiniz