Filedeki temsilcimiz Çiftlikköy Belediyespor, tarihinde ilk kez Bayanla Voleybol 2. Ligi’nde play-off’a bu kadar yaklaştı. Kırmızı-Siyahlılar, evinde İnegöl Voleybol’u da geçerek artık play-off için gün saymaya başladı.
Türkiye Bayanlar Voleybol 2. Lig 2. Grup’taki ekibimiz Çiftlikköy Belediyespor, tarihinin en dönemini geçirdiği 2019-2020 sezonunda fırtına gibi esiyor. Mihrican Deviren yönetimindeki Çiftlikköy Belediyespor, 17. hafta müsabakaları kapsamında sahasında İnegöl Voleybol ile karşı karşıya geldi. Rakibini zorlanmadan 3-0 mağlup etmesini bilen Kırmızı-Siyahlılar, ilk iki için de büyük avantaj yakaladı. Bu sonuçla Çiftlikköy, 34 puanla ikinci sıradaki yerini korudu. 6 puanda kalan İnegöl Voleybol ise 10. sırada haftayı tamamladı.
Sakarya garantiledi..
Diğer yandan grubumuzda yenilgisi olmayan tek takım konumundaki Sakarya Voleybol, 17. haftayı da galibiyetle tamamladı. Yeşil-Siyahlılar, deplasmanda Nilüfer Belediyesi’ni 3-0’lık net skorla yenerek bu sezonki 14. maçını da zaferle noktaladı. Bu sonuçla Sakarya temsilcisi, 40 puana çıktı ve ilk 2’de yer alıp play-off’a yükselmeyi garantiledi. Sakarya’ya mağlup olan Nilüfer Belediyesi de 30 puanla 4. sıraya gerileyip play-off yarışına havlu attı.
Manisa iddiasını sürdürüyor..
Çiftlikköy’ün ilk iki yolunda tek rakibi olarak kalan Manisa Ata Okul Spor, Biga Çiçeklidede deplasmanından 3-0’lık galibiyetle ayrılmasını bildi. Bu sonuçla Manisa ekibi, 32 puanla üçüncü sıraya yükselip az da olsa play-off yarışındaki iddiasını sürdürdü. Haftanın diğer maçında Nova Gençlik, sahasında Gölcük İhsaniye’yi 3-1 yendi